Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Pelno mokesčio apskaita

Pelno mokesčio apskaita

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Apskaitos ir audito kursinis projektas. Įvadas Bendroji teisinė informacija. Mokesčio tarifai. Mokestinis laikotarpis. Pelno mokesčio deklaravimas ir mokėjimas. Lietuvos vieneto apmokestinamojo pelno skaičiavimas. Neapmokestinamos pajamos. Leidžiami atskaitymai. Neleidžiami atskaitymai. Skirtumai tarp finansinės ir mokestinės apskaitos bei atskaitomybės. Nuolatinių (pastoviųjų) skirtumų apskaita. Laikinųjų skirtumų apskaita. Apmokestinamasis pelnas = Pelnas prieš apmokestinimą - Apmokestinamųjų laikinųjų skirtumų pokytis per laikotarpį. IV atvejo 1 pavyzdys. IV atvejo 2 pavyzdys. Išvados.

Ištrauka

Vykdant ekonominę veiklą privaloma mokėti mokesčius. Mokesčiai – tai valstybės nustatyta pinigų suma, kurią privaloma mokėti nuo savo veiklos rezultatų arba atliktų ar norimų atlikti veiksmų. Šalies nacionalinis biudžetas daugiausia formuojamas mokesčių sąskaita.
Valstybė itin griežtai žiūri į mokesčių mokėjimą, todėl privaloma mokesčius apskaičiuoti, deklaruoti ir mokėti tinkamai bei laiku, nustatyta tvarka tvarkyti apskaitą, saugoti apskaitos ir kitus dokumentus.
Jeigu mokesčių prievolės bei pareigos, nustatytos mokesčių įstatymuose, vykdomos netinkamai pvz., neapskaičiuojamas ar nedeklaruojamas mokestis arba neteisėtai pritaikomas mažesnis tarifas ir dėl šių priežaščių mokėtinas mokestis neteisėtai sumažinamas, bus taikomos financinės sankcijos, administracinė ar baudžiamoji atsakomybė.
Pagal surenkamas įplaukas Lietuvoje šiuo metu svarbiausi yra šie mokesčiai: pridėtinės vertės, gyventojų pajamų, akcizai ir pelno.
Kiekvienai įmonei labai reikšmingas yra pelno mokestis. Jam didžiulį dėmesį skiria ir savininkai, nes jis labiausiai matomas – šio mokesčio sąnaudų suma pateikiama priešpaskutinėje pelno (nuostolių) ataskaitos eilutėje, prieš pat grynojo pelno (nuostolių), kurį ir skirsto savininkai, rodiklį.
Šio mokesčio buhalterinė apskaita yra viena sudėtingiausių. Ji sudėtinga dėl to, kad pelno mokesčiu apmokestinamas galutinis įmonių veiklos rezultatas – per ataskaitinį laikotarpį uždirbtas pelnas. Taigi šio mokesčio dydį lemia daugelis veiksnių: visų įmonės uždirbtų pajamų bei šias pajamas uždirbant patirtų sąnaudų dydis, kartais dovanai gautas turtas bei pagautė bei netekimai ir t.t. Be to, šio mokesčio dydis priklauso nuo ir nuo kitų mokesčių. Taigi kiekvienoje apskaitos stadijoje buhalterio padaryta klaida turi įtakos apmokestinamojo pelno, kartu ir pelno mokesčio, dydžiui.
Mokesčius reglamentuojantys norminiai aktai keičiasi itin dažnai, todėl itin svarbu nuolat sekti pasikeitimus ir įsisavinti valdžios paskelbtas naujas apmokestinimo taisykles.
Šio kursinio darbo tikslas yra išanalizuoti pelno mokesčio apskaitą: mokesčio dydžio apskaičiavimą, deklaravimą ir mokėjimą. Taip pat atskleisti pelno finansinės ir mokestinės apskaitos skirtumus bei pelno mokesčio buhalterininius įrašus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis82.16 KB
AutoriusViktute
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pelno mokescio apskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą