Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Mokestis už valstybinius gamtos išteklius. Naftos ir dujų išteklių mokestis

Mokestis už valstybinius gamtos išteklius. Naftos ir dujų išteklių mokestis

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Mokestis už valstybinius gamtos išteklius. Gamtos ištekliai, kas tai? Mokesčio objektas bei mokėtojai. Valstybinių gamtos išteklių mokesčio tarifai. Mokesčio mokėjimas, deklaracijos ir lengvatos. Naftos ir dujų išteklių mokestis. Mokesčio bazė ir tarifai. Mokesčio apskaičiavimas ir sumokėjimas. Naftos ir dujų išteklių mokesčio atitikmuo jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos karalystėje. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Mokestis – valstybės nustatyta pinigų suma, kurią turi sumokėti fizinis ar juridinis asmuo nuo savo veiklos rezultatų arba atliktų ar tik norimų atlikti veiksmų.
Ekonomikos teorijoje naudojamas platesnis mokesčių apibrėžimas. Mokesčiai – finansiniai santykiai, kurių dėka valstybė, naudodamasi savo neekonominės prievartos galia, be ekvivalentinių mainų ir su nuosavybės pasikeitimu centralizuoja dalį šalies bendrojo vidaus produkto savo funkcijoms vykdyti.
Mokesčių atsiradimą galima sieti su pirmykštės bendruomeninės santvarkos genties vado nurodymais savo gentainiams atlikti vienus ar kitus darbus. Prasidėjus formuotis feodaliniams – baudžiaviniams santykiams mokesčių vaidmuo ypač išryškėjo. Vos tik gentyse atsirado kaupiamas turtas, atsirado ir mokesčiai. Pradžioje mokesčiai miestuose nebuvo labai diferencijuojami. Tobulėjant apskaitai, apskaitos duomenų fiksavimo ir perdavimo priemonėms, atsirado visokiausių mokesčių ir juos pradėta diferencijuoti. Kartais pastebimas ir mokesčių apskaičiavimo ir diferenciacijos supaprastinimas.
Kalbant apie Lietuvos mokesčių politiką, šiuo metu mokesčių sistema Lietuvoje nėra nusistovėjusi, yra kelios dešimtys įvairių mokesčių. Jų skaičius ir tarifai nuolat keičiasi. Norint suprasti mokesčių esmę, reikia išanalizuoti mokesčių sistemą.
Šiame darbe mes išanalizuosime mokestį už valstybinius gamtos išteklius bei naftos ir dujų išteklių mokestį.
Darbo objektas – mokestis už valstybinius gamtos išteklius, naftos ir dujų išteklių mokestis.
Darbo tikslas – išanalizuoti mokestį už valstybinius gamtos išteklius taip pat naftos ir dujų išteklių mokestį bei palyginti juos su atitikmeniu Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti mokestį už valstybinius gamtos išteklius;
2. Išsiaiškinti šio mokesčio objektą, mokėtojus bei tarifus;
3. Išanalizuoti naftos ir dujų išteklių mokestį;
4. Išnagrinėti šio mokesčio mokėtojus, objektą, apmokestinimo tvarką;
5. Aptarti naftos pajamų mokestį Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje;
6. Palyginti Lietuvoje galiojantį mokestį su mokesčiu Jungtinėje Karalystėje.
Tyrimo metodai:
Darbe atliekama internetinės duomenų bazės, dokumentų bei statistinių duomenų analizė.
Darbą sudaro įvadas, trys dalys, išvados, literatūros sąrašas bei priedas. Pirmojoje dalyje analizuojamas mokestis už valstybinius gamtos išteklius. Antrojoje dalyje nagrinėjamas naftos ir dujų išteklių mokestis. Trečiojoje dalyje nagrinėjamas mokesčio atitikmuo Jungtinėje Karalystėje.
Darbo apimtis yra n puslapių. Jame pateikiama 5 lentelės apie mokesčio už valstybinius gamtos išteklius bei naftos ir dujų išteklių mokesčio tarifus, taip pat paveikslėlis iš Statistikos departamento apie surinktus nagrinėjamus mokesčius 2010 metais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMokesčių referatas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis47.06 KB
AutoriusIeva
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2011 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasRamanauskaitė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokestis uz valstybinius gamtos isteklius. Naftos ir duju istekliu mokestis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Ramanauskaitė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą