Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Muitų sistema ir pridėtinės vertės mokestis (PVM) Lietuvoje

Muitų sistema ir pridėtinės vertės mokestis (PVM) Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Teoriniai muitų bei PVM sistemų aspektai. Muitų atsiradimo istorija Lietuvoje. Muitus pateisinantys argumentai. Pridėtinės vertės mokesčio esmė ir svarba. Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio elementai. PVM apskaita ir užsienio prekybos partneriai. Gautino ir mokėtino PVM pirminė apskaita. Lietuvos užsienio prekybos partneriai. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena valstybė, norėdama tinkamai vykdyti savo ekonomines bei socialines funkcijas, privalo turėti didelius finansinius išteklius, kurie yra renkami mokesčių pagalba. Mokesčiai – vienas seniausiai taikomų finansų institutų, atsiradęs kartu su valstybe kaip pagrindinis jos institucijų bei funkcijų realizavimo meterialinio aprūpinimo šaltinis. Tinkamai suformuota mokesčių sisrema – kiekvienos valstybės sėkmingumo egzistavimo pagrindas. Mokesčių sistema formuojama atsižvelgiant į apmokestinimui keliamus uždavinius. Tai priklauso nuo konkrečios šalies ekonominių sąlygų, ekonomės politikos tikslų, todėl atskirose valstybėse jie gali būti skirtingi. Mokesčiai surenkami į atitinkamo lygio biudžetus ir paskirstomi tokioms sritims finansuoti kaip: švietimas, sveikatos priežiūra, žemės ūkis, socialinė apsauga, transportas ir ryšiai ir daugelis kitų.
Mokesčiai tai ne tik valstybės pajamų šaltinis, bet ir šalies ekonomikos reguliavimo priemonė, kuri reguliuoja tokius ekonominius išteklius kaip nedarbas ir infliacija, todėl mokesčių sistema turi būti sukurta taip, kad padėtų siekti ekonominių tikslų, skatinti augimą ir didinti užimtumą šalyje. Pagrindiniai mokesčiai Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų laisvosios rinkos šalių, yra muitų mokestis ir prodėtinės vertės mokestis ( toliau PVM).
Muitai yra tokie mokesčiai, kuriais apmokestinamos per valstybės sieną vežamos prekės ar asmeninio vartojimo daiktai. Tai netiesioginiai mokesčiai, kurie veikia atskiras gyventojų kategorijas: kas turi mažesnes pajamas, tas vis didesnę jų dalį atiduoda valstybei būtinoms pragyvenimo prekėms per muitus įsigyti. Šie mokesčiai labiau užgula vargingesnius gyventojų sluoksnius, nes šie, pirkdami būtinas vartojimo prekes, dėl muitų valstybei moka didesnę savo pajamų dalį.
Nemažiau svarbus mokestis Lietuvoje yra PVM. Šis mokestis yra vienas iš vartojimo mokesčių, kurį sumoka galutinis prekių vartotojas. PVM apskaičiavimo ir sumokėjimo mechanizmas verčia visų to produkto gamybos grandinėje esančių įmonių buhalterius vesti kruopščią PVM apskaitą ir kontroliuoti, kad jis būtų laiku sumokėtas į biudžetą. Nors PVM taikomas palyginti neseniai, bet jis jau tapo vienu iš pagrindinių nacionalinio biudžeto šaltinių. Daugeliu atvejų PVM mokėjimo taisyklėms taikomos išimtys, koreguojamos jau apskaičiuotos ir sumokėtos PVM sumos. Tai daro PVM apskaitą palyginti sudėtingą ir reikalauja gilesnių apskaitos žinių.
DARBO OBJEKTAS - muitų sistema ir pridėtinės vertės mokestis Lietuvoje.
DARBO TIKSLAS – išanalizuoti muitų ir PVM mokesčių sistemas Lietuvoje bei jų apskaitą.


Siekiant užsibrėžto tikslo yra nagrinėjami tokie uždaviniai:
1. išsiaiškinti muitų sistemos esmę ir rūšis;
2. aptarti muitų atsiradimo istoriją Lietuvoje;
3. apibrėžti muitus pateisinančius argumentus;
4. aptarti pridėtinės vertės mokesčio esmę ir svarbą;
5. išsiaiškinti LR pridėtinės vertės mokesčio elementus;
6. išsiaiškinti LR pridėtinės vertės mokesčio elementus.
TYRIMO METODAI: naudojome literatūros analizę, praktinių pavyzdžių bei grafinio vaizdavimo analizes. Rašant darbą, surinkta bei išanalizuota metodinė, mokymo ir periodinė literatūra mokesčių apskaitos klausimais, norminiai teisės aktai, PVM įstatymas.
DARBO STRUKTŪRA:
PIRMOJE DALYJE- atskleisime muitų mokesčių ir PVM sistemų sampratą, išsiaiškinsime muitų rūšis, aptarsime muitų atsiradimo istoriją Lietuvoje, aptarsime pridėtinės vertės mokesčio esmę ir svarbą, išsiaiškinsime LR pridėtinės vertės mokesčio elementus.
ANTROJE DALYJE - išaalizuosime Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio elementus bei trumpai aptarsime Lietuvos užsienio prekybos partnerius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMokesčių referatas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis53.05 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA.R. Pareigis
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Muitu sistema ir pridetines vertes mokestis (PVM) Lietuvoje [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A.R. Pareigis
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą