Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Mokesčių administravimas Lietuvoje (3)

Mokesčių administravimas Lietuvoje (3)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Mokesčiai, jų reikšmė. Mokesčio sąvoka, jo elementai. Mokesčių rūšys, funkcijos bei savybės. Mokesčių administravimas. Mokesčių administravimo įstatymas. Mokesčių mokėtojų teises ir pareigos. Mokesčių mokėtojų teisės. Mokesčių mokėtojas pareigos. Mokesčių administratorių teisės ir pareigos. Mokesčių administratoriaus (jo pareigūno) teisės. Mokesčių administratoriaus (jo pareigūno) pareigos. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena valstybė atlieka įvairias funkcijas, kurių vykdymui reikia didelių finansinių išteklių, o nuo seniausių laikų yra žinomas svarbiausias tų išteklių šaltinis – mokesčiai. Valstybė negali gyvuoti be mokesčių, nes ji pati jokio produkto nekuria. Mokesčių sistema apibrėžiama kaip šalyje egzistuojančių mokesčių, įplaukų ir rinkliavų visuma, nustatyta sprendžiant apmokestinimui keliamus uždavinius ir išreiškianti valstybės socialinę, ekonominę ir fiskalinę politiką. Taigi, mokesčiai yra valstybės gyvavimo pagrindas, vyraujanti biudžeto įplaukų akumuliavimo forma. Mokesčių sistema turi skatinti ekonomikos plėtrą, o keičiantis šalies ekonomikai, politinei situacijai, mokesčių sistema taip pat turi neišvengiamai keistis.
Rinkliavos ir mokesčiai mūsų krašte atsirado įkūrus valstybę. Vientisos mokesčių sistemos tada nebuvo. Dažnai mokesčiai nebuvo skiriami nuo duoklių, kaip seniausios mokėjimų natūra arba pinigais formos, o formuojantis valstybinėms sistemoms, atsirado poreikis imti mokesčius valstybinėms išlaidoms padengti. Apmokestinimas tiesiogiai arba netiesiogiai paliečia kiekvieno visuomenės nario interesus, veikia ekonominį bei politinį šalies gyvenimą.
Lietuvos mokesčių sistema dar tik kuriama. Yra priimta nemažai įstatymų, nutarimų, kurie dažnai keičiami bei kritikuojami. Lietuva neseniai pakeitė beveik visus mokesčių įstatymus, priartindama juos prie ES šalyse taikomų įstatymų. Mokesčiai rūpi visiems - ir tiems kurie juos moka, ir tiems, kurie iš surinktų mokesčių gyvena. Todėl diskusijos mokesčių klausimu yra bemaž visuotinės.
Reikia pažymėti, jog mokesčių administravimo tradicijos Lietuvoje yra dar gana menkos, trumpa mokesčių administravimo istorija nepasižymi administravimo kultūra ir yra lydima nuolatinės įtampos bei nedraugiškų mokesčių administratorių ir mokesčių mokėtojų santykių. Nors savanoriškas privalomasis mokėjimas ir skamba paradoksaliai, tačiau ši kryptis yra vienintelė teisinga apmokestinimo kryptis civilizuotoje valstybėje. Ji nereiškia principo ,,noriu – moku, noriu – nemoku", ji reiškia mokesčio mokėtojo teisių pripažinimą administruojant mokesčius.
Taigi mokesčiai turi būti, nes jie yra kiekvienos valstybės ekonominio bei socialinio gyvavimo pagrindas
Darbo tikslas – apibūdinti ir išanalizuoti mokesčių sampratą, reikšmę, apžvelgti mokesčių administravimo ypatumus ir pagrindines mokesčių administravimo įstatymo sąvokas, apžvelgti ir išnagrinėti mokesčių administratorių ir mokesčių mokėtojų teises ir pareigas
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti mokesčių administravimo ypatybes.
2. Pateikti ir išnagrinėti mokesčių sąvoką bei reikšmę.
3. Išnagrinėti mokesčių administratorių ir mokesčių mokėtojų teises ir pareigas.
4. Pateikti išvadas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis41.04 KB
AutoriusRenata
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasMiliauskienė
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokesciu administravimas Lietuvoje (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Alytaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Miliauskienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą