Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Sumokėtų mokesčių per 2006-2008 metus analizė: prekybinė įmonė

Sumokėtų mokesčių per 2006-2008 metus analizė: prekybinė įmonė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Mokesčių administravimo kursinis darbas. Įvadas. Prekybinės įmonės AB "N" veiklos ir informacijos šaltinių apžvalga. Mokesčių sistema, mokesčių klasifikacija ir paskirtis. Mokesčių funkcijos. Prekybinės įmonės AB "N" sumokėtų mokesčių Per 2006-2008 metus pateikimas ir analizė. Gyventojų pajamų mokestis. Įmonių ir organizacijų nekilnojamojo turto mokestis. Žemės mokestis. Mokestis už aplinkos teršimą. Privalomojo sveikatos draudimo įmokos. Įmokos į Garantinį fondą. Pelno mokestis. Laikinasis socialinio mokesčio įstatymo mokestis. Prekių apyvartos mokestis. Transporto priemonių mokestis. Kiti prekybinės įmonės sumokėti mokesčiai. Prekybos įmonių mokamų mokesčių administravimas. Išvados.

Ištrauka

Mokesčiai yra ūkio subjektų ir gyventojų privalomieji mokėjimai valstybei. Jie atsirado, kai tik susikūrė valstybė. Lietuvos Respublikos Mokesčių Administravimo įstatyme pateiktas toks mokesčio apibrėžimas: "Mokestis - mokesčio įstatyme mokesčių mokėtojui nustatyta piniginė prievolė valstybei, kad būtų gauta pajamų valstybės(savivaldybės) funkcijoms vykdyti. Ši prievolė atliekama įstatymų nustatyta tvarka." Mokesčiai turi būti, nes jie yra kiekvienos valstybės ekonominio bei socialinio gyvavimo pagrindas. Mokesčius privalo mokėti ir ūkio subjektai (įmonės), ir gyventojai.
Prekybinė veikla yra ūkinė veikla, susijusi su prekių pirkimu ir pardavimu. Prekybininkai yra įmonininkai, kurie verslo tikslui perka ir parduoda prekes, valdo, naudoja prekybos įmonės turtą ir juo disponuoja, organizuoja šios įmonės ūkinę bei finansinę veiklą ir yra nustatyta tvarka įregistravę įmonę.
Kiekviena prekybos įmonė, kaip ir bet kuri kita įmonė ar organizacija, privalo mokėti mokesčius į valstybės ar savivaldybės biudžetą. Tai yra reglamentuojama atitinkamuose įstatymuose.
Šio darbo objektas – prekybinės įmonės AB "N" sumokėti mokesčiai per 2005 – 2007 metų laikotarpį.
Darbo tikslas – išnagrinėti, įvertinti ir padaryti atitinkamas išvadas apie AB "N" įmonės mokesčių mokėjimą į valstybės bei savivaldybės biudžetus.
Uždaviniai tikslui pasiekti :
Trumpai apžvelgti mokesčių esmę, klasifikaciją ir jų paskirtį.
Išanalizuoti prekybinės įmonės AB "N" sumokėtus mokesčius per 2005-2007 metus.
Pateikti pasiūlymus mokesčių mokėjimui gerinti ir padaryti išvadas.

Kad būtų lengviau atskleisti nagrinėjamą temą, savo darbo etapus suskirsčiau į kelias dalis: pirma yra aprašomas prekybos įmonės mokamas mokestis, po to yra trumpai aptariamas minėtas mokestis ir padaromas apibendrinimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18
Dydis104.3 KB
Autoriusvanda
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasJurevičienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasVerslo fakulteto Kretingos skyrius
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokesciu adminstravimo kursinis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 4 Klasė/kursas
  • Jurevičienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą