Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) pakeitimo įtaka valstybės biudžetui

Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) pakeitimo įtaka valstybės biudžetui

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išanalizuoti PVM mokesčio pakeitimo įtaką valstybės biudžetui. Bendrieji mokesčių požymiai ir samprata. Mokesčių elementai. PVM atsiradimas. Pridėtinės vertės mokestis (PVM). PVM mokėtojai. Privalomas registravimas PVM mokėtojų tvarka. Padidinto pvm perspektyva. Surinkta mokesčių iš PVM į biudžetą. Išvados.

Ištrauka

PVM - tai netiesioginis mokestis, kurį taiko daugelis šalių. Stojant į Europos Sąjungą, šio mokesčio buvimas šalyje yra būtina sąlyga. Valstybės pajamų formavimo požiūriu pridėtinės vertės mokestis (PVM) turi daug privalumų – įgalina išplėsti mokesčio bazę, juo nesunku apmokestinti ne tik prekes, bet ir paslaugas, jo mechanizmas neleidžia išvengti apmokestinimo. Užsienio patirtis rodo, kad PVM įvedimas gana sudėtingas. Tai patvirtino ir Lietuvos praktika.
PVM objektas – yra šalies teritorijoje už atlygį atliekamas prekių tiekimas ir paslaugų teikimas, kai šias prekes tiekia ir paslaugas teikia apmokestinamasis asmuo, vykdydamas savo ekonominę veiklą. PVM objektas taip pat yra prekių įsigijimas už atlygį šalies teritorijoje iš kitos valstybės narės. Importo PVM objektas yra prekių importas, kai prekės laikomos importuotomis šalies teritorijoje.
Darbo tikslas – išanalizuoti PVM mokesčio pakeitimo įtaką valstybės biudžetui.
Tiriamasis objektas – PVM mokesčio pakeitimo įtaka valstybės biudžetui.
Uždaviniai:
1. Apžvelgti bendruosius mokesčių požymius bei jų sampratą.
2. Išnagrinėti PVM atsiradimą.
3. Atskleisti PVM sąvokos sampratą.
4. Išanalizuoti PVM mokesčio pasikeitimo įtaką valstybės biudžetui
Darbo metodai: Literatūros šaltinių analizė, duomenų apibendrinimas.

Mokesčiai - pagrindinis valstybės pajamų formavimo būdas, istoriškai atsiradęs kartu su valstybe. Renkant mokesčius gaunamos lėšos valstybės institucijoms išlaikyti, jos funkcijoms finansuoti. Kita vertus, mokesčiai - vienas nacionalinių pajamų perskirstymo būdų, plačiai naudojamas kartu su pinigų apyvarta, kreditavimu ir kt., kurio dėka gaunama didžioji dalis valstybės pajamų.
Pagal mokesčių administravimo įstatymą mokestis - visuotinai privalomas mokėjimas į valstybės (savivaldybės) biudžetą ir fondus, t.y. įstatymais nustatytus mokesčius privalo mokėti visi asmenys, turintys apmokestinimo objektus ar besinaudojantys jais (gaunantys pelną ar pajamas, turintys nuosavybę, ar naudojantys apmokestinamą turtą ir pan.). Mokesčių privalomumas reiškia ne tik prievolę mokėti mokestį, bet ir pareigą griežtai laikytis teisės aktais nustatytos mokesčio apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos. (Marcijonas A., Sudavičius B. "Mokesčių teisė", Teisinės informacijos centras, Vilnius 2003 -287 p.)
Įstatymas mokestį apibūdina kaip piniginę prievolę valstybei, t.y. kaip teisinį santykį tarp mokesčio mokėtojo ir valstybės, kurio esmę sudaro mokesčio mokėtojo pareiga sumokėti nustatyto dydžio mokestį pinigais ir valstybės teisė reikalauti iš mokesčio mokėtojo (skolininko) tinkamai įvykdyti šią pareigą.
Nurodyti požymiai būdingi visiems mokesčiams, todėl vadintini bendraisiais. Jų visuma leidžia apibrėžti mokestį kaip valstybės nustatytą privalomą piniginį mokėjimą į valstybės (savivaldybės) biudžetą ir pinigų fondus. Atitinkamo dydžio mokestį privalo mokėti mokesčio mokėtojas įstatymo nustatyta tvarka. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2011-01-04
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis58.06 KB
AutoriusIndre
Viso autoriaus darbų15 darbų
Metai2010 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJolanta Šinkūnaitė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pvm mokescio pakeitimo itaka valstybes biudzetui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Utenos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Jolanta Šinkūnaitė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą