Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>PVM istorinė raida, mokesčio administravimo problemos įvairiose šalyse

PVM istorinė raida, mokesčio administravimo problemos įvairiose šalyse

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – aprašyti PVM taikymo ypatumus kai kuriose pasaulio šalyse bei paanalizuoti PVM taikymo praktikoje problemas. PVM istorinė raida. PVM taikymo ypatumai Europos Sąjungos (ES) šalyse. PVM tarifai bei taikomos mokesčio lengvatos Europos Sąjungos (ES) šalyse. PVM harmonizavimas Europos Sąjungos (ES) šalyse. PVM taikymo ypatumai ne Europos Sąjungos (ES) šalyse. PVM tarifai bei taikomos mokesčio lengvatos ne Europos Sąjungos (ES) šalyse. PVM harmonizavimas ne Europos Sąjungos (ES) šalyse. PVM taikymo privalumai ir trūkumai. Išvados.

Ištrauka

Daugelyje pasaulio šalių mokesčių sistemas sudaro įvairūs mokesčiai, tačiau labiausiai paplitęs yra pridėtinės vertės mokestis. Valstybėje, kurioje yra įvestas šis mokestis, jį moka kiekvienas. Juk PVM yra vartojimo mokestis, jį sumoka galutinis vartotojas, nesvarbu, ar jis yra fizinis ar juridinis asmuo.
Pridėtinės vertės mokesčiu apmokestinama pridedamoji vertė, t.y. skirtumas tarp prekių ir paslaugų parduodamosios ir perkamosios vertės įvairiose gamybos stadijose. Taigi mokestis sukaupiamas, kai galutinis produktas parduodamas, ir jis lygus visų tarpinėse operacijose uždedamų mokesčių sumai. Nors mokestis mokamas visose gamybos ir paskirstymo stadijose, tačiau tai nėra išlaidų elementas. PVM yra pardavimų mokestis ir tai reiškia, kad galutinis vartotojas sumoka visą mokestį. (Stačiokas, Rimas, 2003, 171 psl.)
Pridėtinės vertės mokestis (toliau PVM) pirmą kartą buvo įvestas Prancūzijoje 1958 metais. Dabar jis yra įvestas 50 šalių. Tarp išsivysčiusių kapitalistinių šalių jo nėra JAV ir Japonijoje. Šiose šalyse yra pardavimų mokestis ir svyruoja nuo 2 % ir 11 %. PVM yra vienas iš vartojimo mokesčių. Vartojimo mokesčiai gali būti bendrieji (PVM, apyvartos mokesčiai) ir mokesčiai atskiroms prekių ir paslaugų rūšims (akcizai, valstybės fiskalinio monopolio mokestis, licencijų mokestis ir kt.). Specialistai mano, kad galutinai mokestį įvesti galima maždaug per dvejus metus. JAV apie dvejetą metų vyko analitinis darbas, ir Kongrese debatai baigėsi sprendimu šio mokesčio neįvesti. Lietuvoje PVM įvestas 1994 m. gegužės 1 dieną.
Pasaulio ekspertas mokesčių politikos klausimais Bruce Barlett, kaip ir daugelis kitų mokesčių specialistų, mano, kad PVM yra efektyvus mokestis. Jis paprastai padeda surinkti daug pajamų, esant net nedideliems tarifams ir per daug nemenkinant veiklos skatinimo.
Pagrindinis šio darbo tikslas – aprašyti PVM taikymo ypatumus kai kuriose pasaulio šalyse bei paanalizuoti PVM taikymo praktikoje problemas.
Darbo objektas – pridėtinės vertės mokestis.
Pagrindiniai darbo uždaviniai:
• PVM mokesčio atsiradimo istorija;
• trumpai apžvelgti PVM taikymo ypatumus užsienio šalyse bei Lietuvoje;
• pasiaiškinti PVM mokesčio harmonizavimo esmę.
Kad išsiaiškinti PVM taikymo problemas, kaip metodinę medžiagą naudojau teorinę literatūrą, publicistinius straipsnius, rinkau informaciją internetiniuose puslapiuose.
Darbą darbą galima padalinti į šias pagrindinės dalis: pirmoje darbo dalyje trumpai aptariama PVM atsiradimo istorija, bei PVM įtaka valstybės biudžetui (pasinaudojant Lietuvos mokesčių surinkimo į biudžetą situacija); antroje dalyje pateikiama informacija apie PVM taikymo tarifus ir PVM taikymo lengvatas ES šalyse, bei apžvelgiama PVM mokesčio harmonizavimo esmė, principai; trečiojoje dalyje analizuosiu PVM tarifus ir jų legvatas ne ES šalyse. Darbo pabaigoje pateikiami PVM privalumai ir trūkumai, bei apibendrintos išvados ir darbe naudotos literatūros šaltinių sąrašas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-05-18
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis67.56 KB
AutoriusEma
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasV. Naraškevičiūtė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word PVM istorine raida mokescio administravimo problemos ivairiose salyse [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • V. Naraškevičiūtė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą