Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Gyventojų pajamų mokestis ir tobulinimo galimybės

Gyventojų pajamų mokestis ir tobulinimo galimybės

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Institucijos vykdančios mokesčio surinkimą ir administravimą Lietuvoje. Gyventojų pajamų mokesčio analizė. Gyventojų pajamų mokesčio skaičiavimas ir mokėjimas. Gyventojų pajamų mokesčio tarifai. Procentų pajamų mokestis. 20 procentų pajamų mokestis. Pajamų mokestis turint verslo liudijimą. Gautų prizų ir laimėjimų apmokestinimas. Neapmokestinamų pajamų dydis. Apmokestinamų pajamų deklaravimo tvarka. Gyventojų pajamų skirstymas į klases. Sumokėtas gyventojų pajamų mokestis valstybės mokestinėse pajamose pagal ekonomines klases. Gyventojų pajamų mokesčio tobulinimo galimybės. Išvados.

Ištrauka

Mokesčiai Lietuvoje, kaip ir bet kurioje kitoje pasaulio šalyje yra renkami tam, kad būtų surenkama kuo daugiau mokesčių į valstybės biudžetą. Lietuvos valstybės biudžetas kasmet vis didėjo iki 2009 m., tai rodo, jog didėja surenkamų mokesčių suma, į kurią įeina ir gyventojų pajamų mokestis, taip pat, kad auga valstybės ekonomika. Tačiau nuo 2009 m. valstybės biudžete mokesčių surinkimas mažėjo dėl šiuo metu esančios Pasaulinės ekonominės krizės.
B. Franklinas (1789m) rašė:" Gyvenime yra neišvengiami du dalykai: mirtis ir mokesčiai", arba kaip sakė Žanas Kolbertas, XVII a. prancūzų valstybės veikėjas. "Apmokestinimas- tai menas nupešti žąsį, kad pūkų būtų kuo daugiau, o gagenimo- kuo mažiau". Jie atsirado, kai tik susikūrė valstybė. Todėl mokesčių neturėtume peikti. Jie buvo ir bus, nes valstybės ekonominė politika turi užtikrinti kuo geresnes valstybės paslaugas už kuo mažesnę kainą (mokesčius), kitaip tariant - mokesčių esmė yra tai, kad valstybė turi sukaupti tam tikrus piniginius (ar natūrinius) išteklius savo veiklai, t.y. funkcijoms vykdyti.
Mokesčiai – tai valstybės arba vietinės valdžios nustatyti įstatyminiais aktais privalomi mokėjimai į tam tikro valdymo lygio biudžetą (valstybės, savivaldybių) arba nebiudžetinius fondus. Mokesčiai nesiejami su nauda mokėtojui. Jie dažniausiai vertinami kaip našta.
Mūsų kursiniame darbe badysime išnagrinėti kas Lietuvoje atlieka mokesčių surinkimą ir administravimą, kas yra Gyventojų pajamų mokestis, taip pat panagrinėsime šio mokesčio tobulinimo galimybes.
Jei valstybėje yra mokesčiai, tai yra kas juos administruoja. Pagrindinius Lietuvoje galiojančius mokesčius – pridėtinės vertės mokestį, pelno mokestį, gyventojų pajamų mokestį, akcizus, įvairius turto mokesčius - administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija. Valstybinę mokesčių inspekciją sudaro centrinis mokesčio administratorius (Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos) ir 10 teritorinių valstybinių mokesčių inspekcijų. Valstybinės mokesčių inspekcijos veiklą bei mokesčių administravimo procedūras reglamentuoja Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymas. Lietuvos muitinė administruoja muitus bei iš dalies pridėtinės vertės, cukraus, prekių apyvartos mokesčius, akcizus, kiek tai jai yra pavesta pagal atskirus mokesčių įstatymus. Lietuvos muitinė veikia vadovaudamasi Lietuvos Respublikos muitinės kodeksu. Valstybinė mokesčių inspekcija bei Lietuvos muitinė yra institucijos, pavaldžios Lietuvos Respublikos finansų ministerijai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-04-14
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis41.08 KB
AutoriusSimona
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. Labuckas
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gyventoju pajamu mokestis ir tobulinimo galimybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Labuckas
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą