Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Ūkininko mokami mokesčiai valstybei ir savivaldybei (3)

Ūkininko mokami mokesčiai valstybei ir savivaldybei (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įmonės finansų kursinis darbas. Įvadas. Ūkininko Erlicko mokamų mokesčių valstybei ir savivaldybei literatūros apžvalga. Ūkininko Erlicko mokami mokesčiai valstybei ir savivaldybei. Ūkininko Erlicko mokami mokesčiai valstybei. Ūkininko Erlicko mokami mokesčiai savivaldybei. Išvados ir pasiūlymai

Ištrauka

Apie mokesčius, jų užkrautą žmonėms naštą, mokesčių apskaičiavimo prieštaras, rinkimo prievartinį pobūdį plačiai ir įvairiai kalbama nuo seniausių, laikų. Pirmųjų rašytinių šaltinių apie mokesčius, pilietinę prievolę juos mokėti valdžiai randama Biblijoje - senovės knygų rinkinyje. Kultūros subrandinusios tas knygas seniai išnyko vis dėlto Biblija vaizduoja įvykius, glaudžiai susijusius su to meto žmonėmis ir vietomis.
Visuotinai mokesčiai paplito kuriantis valstybėms. Dažnai jie nebuvo skiriami nuo duoklių, kaip seniausios mokėjimų natūra arba pinigais formos. Senovės Romoje, pavyzdžiui, mokesčius tam tikrais atvejais mokėjo ne tie, kurie privalėjo mokėti, bet kiti asmenys. Tai dar pirmojo šimtmečio antrojoje pusėje įžvalgiai pastebėjo romėnų istorikas ir rašytojas Tacitas. Jis piktinosi, kad vergų pirkliams taikomus mokesčius faktiškai sumoka vergų pirkėjas, atiduodamas pir¬kliui didesnę sumą: juk pirkliui taikytas mokestis buvo įskaičiuotas į vergo kainą.
Mokesčių visuotinumo ir proporcingumo principai, juos atitinkanti realinių mokesčių sistema pamažu buvo diegiama į ūkinę praktiką. Vis labiau pripažįstama, kad mokesčiai yra privalomi fizinių ir juridinių asmenų mokėjimai valstybei, jos vietos valdžios institucijoms. Įsivyrauja samprata, kad tai svarbiausias valstybės pajamų šaltinis, vienas iš jos egzistavimo pagrindų, kad mokesčiai yra amžinasis mūsų palydovas. Šitai reziumuodamas JAV prezidentas B. Franklinas išpranašaus: "Gyvenime yra du neišvengiami dalykai - mirtis ir mokesčiai ". [Stačiokas, Rimas, 1998]
Nuo 2009 m. sausio 1 dienos mokesčių įstatymuose buvo padaryta daug pakitimų, todėl šiame darbe autorė pateiks pagrindinius pakitimus bei palyginimus.
Šiame darbe ypatingas dėmesys bus skiriamas ūkininko Erlicko mokamiems mokesčiams valstybei ir savivaldybei, šių mokesčių keliamoms problemoms bei galimiems jų sprendimo būdams.
Darbo tikslas: Remiantis teoriniais ir praktiniais literatūros šaltiniais ir ūkininko Erlicko praktine patirtimi, išanalizuoti mokamus mokesčius valstybei ir savivaldybei, tai įvertinti ir pateikti pasiūlymus mokesčių mokėjimui gerinti.
Darbo objektas: Ūkininko Erlicko mokami mokesčiai valstybei ir savivaldybei.
Naudoti tyrimo metodai:
- literatūros analizė;
- duomenų sisteminimas;
- loginė analizė ir sintezė;

Darbo uždaviniai:
- Aptarti ūkininko Erlicko per trejus metus sumokėtus mokesčius valstybei,
- Aptarti ūkininko Erlicko per trejus metus sumokėtus mokesčius savivaldybei,
- Iškelti problemas, su kuriomis ūkininkas Erlicko susiduria mokėdamas mokesčius,
- Išanalizuoti ūkininko Erlicko mokamų mokesčių keliamas problemas,
- Pateikti pagrindinius Erlicko mokamų mokesčių įstatymų pakitimus ir jų palyginimus,
- Pateikti ūkininko Erlicko mokamų mokesčių sukeltų problemų sprendimo būdus.
Valstybės finansų politikos tikslas skatinti sąžiningą mokesčių mokėjimą, mažinti šešėlinės ekonomikos dalį eliminuojant sąžiningą konkurenciją ribojančias mokesčių vengimo apraiškas. Tobulinti mokesčių sistemą, kad būtų užtikrintas Lietuvos verslo konkurencingumo didėjimas ES ir pasaulio rinkose, tuo pagrindu didinant BVP pajamas.
Kiekviena pasaulio valstybė atlieka daug įvairių funkcijų - apsaugos, gamybinės bei komercinės veiklos, vystymo bei administracines. Šių funkcijų vykdymui reikia didelių finansinių išteklių, kurių svarbiausias, nuo seniausių laikų žinomas formavimo šaltinis yra mokesčiai. [Novošinskienė, Savickienė, 2006]
Darbe vartojamos pagrindinės sąvokos:
Pagal Ūkininko ūkio įstatymo nuostatas ūkininkas yra fizinis asmuo, kuris vienas arba su partneriais verčiasi žemės ūkio veikla ir miškininkyste, o jo ūkis yra įregistruotas Ūkininkų ūkių registre.
Ūkininko statusą fizinis asmuo įgyja nuo ūkio įregistravimo Ūkininkų ūkių registre. Ūkininkas šio statuso netenka nuo ūkio išregistravimo iš Ūkininkų ūkių registro.
Ūkininko ūkis (toliau - ūkis) - ūkininko turtinių ir asmeninių neturtinių teisių bei prievolių visuma.
Ūkininko partneriai – fiziniai asmenys ( ūkininko sutuoktinis, pilnamečiai šeimos nariai ar kiti fiziniai asmenys), kurie kartu su ūkininku verčiasi žemės ūkio veikla pagal sudarytą jungtinės veiklos (partnerystės) sutartį. [LR ūkininko ūkio įstatymo...2002] ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-03-03
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai20 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis59.5 KB
AutoriusEdita
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. Novošinskienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ukininko mokami mokesciai valstybei ir savivaldybei (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Novošinskienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą