Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Ūkininko mokami mokesčiai valstybei ir savivaldybei (2)

Ūkininko mokami mokesčiai valstybei ir savivaldybei (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įmonės finansų kursinis darbas. Įvadas. Darbo tikslas: remiantis teoriniais literatūros šaltiniais, moksline medžiaga ir N ūkininko praktine patirtimi išanalizuoti N ūkininko mokamus mokesčius valstybei ir savivaldybei, juos įvertinti, iškelti su mokesčių N ūkininko mokesčių mokėjimu susijusias problemas ir pateikti pasiūlymus toms problemoms spręsti bei mokamiems mokesčiams mažinti. Ūkininko mokamų mokesčių valstybei ir savivaldybei literatūros apžvalga. Ūkininko mokami mokesčiai valstybei ir savivaldybei. Ūkininko mokami mokesčiai valstybei. Ūkininko mokami mokesčiai savivaldybei. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Nors pasaulyje apmokestinimo faktai buvo žinomi prieš šešis tūkstančius metų, tačiau Lietuvoje mokesčiais labiau pradėta domėtis XIII amžiuje, kai formavosi Lietuvos valstybė. Formuojantis valstybinėms sistemoms tobulėjo ir mokesčių sistema, dėl to atsirado poreikis imti mokesčius valstybės išlaidoms padengti. Tai ir yra pagrindinė mokesčių esmė. Taigi dėl daugybės valstybės vykdomų funkcijų, be kurių ji iš viso negalėtų egzistuoti, tokių kaip krašto apsaugos ir viešosios tvarkos, gamybinės ir komercinės veiklos, vystymo, administracines, sveikatos ir socialinės apsaugos teikimo gyventojams, tinkamo valstybės bendrojo ir vidaus valdymo, atsiranda didžiulis piniginių lėšų poreikis šioms funcijoms vykdyti. Tuo tikslu kiekviena valstybė siekia sukurti tokią mokesčių sistemą, kuri užtikrintų pakankamas pajamas valstybės funkcijoms atlikti. (Meidūnas P., Puzinauskas P., 2003; Novošinskienė A., Slavickienė A., 2006)
Nors nepriklausomybės laikotarpiu iki šių dienų Lietuvos mokesčių sistemoje buvo įvykdyta keletas reformų, tačiau šiandieninė mokesčių sistema vis dar turi daug trūkumų: didelė mokesčių našta, egzistuojanti šešėlinė ekonomika ir daugkartinis apmokestinimas. Juos būtina šalinti norint išgauti maksimalią mokesčių naudą. (Novošinskienė A., Slavickienė A., 2006)
Kone kiekvienas sutinka, kad esant dabartiniam civilizacijos lygiui, valstybės įsikišimas į visuomeninį gyvenimą yra būtinas, nors nesutariama, kiek valstybei šiame procese reikėtų dalyvauti. Apmokestinimas jokiu būdu neturi stabdyti organizacijų ir kitų ūkio tipų ūkio plėtros ar neigiamai jį veikti. Per dideli mokesčiai ar netinkama jų sistema gali turėti neigiamą įtaką visų šalies institucijų ir pavienių subjektų veikloje. Sukūrus tinkamą mokesčių sistemą ir taikant apmokestinimą jis turi ne tik padėti kurti naujas darbo vietas, bet ir nuolat stiprinti ir plėsti šalies ekonomiką, prisidėti prie pajamų bei turto perskirstymo. Dėl šių priežasčių, kuriant mokesčių įstatymus ir vykdant ekonominę politiką, labai svarbu atsižvelgti į tai, kas ir iš kokių šaltinių tuos mokesčius mokės, koks mokėtojų finansinis pajėgumas, ar mokesčiai nebus nepakeliama našta, stabdanti viso ūkio plėtojimąsi. (Meidūnas P., Puzinauskas P., 2003)
Taigi šiame darbe ir bus bandoma atskleisti N ūkininko mokamus mokesčius valstybei ir savivaldybei, su jais susijusias prolemos bei galimus tų problemų sprendimo būdus.
Darbo tikslas: remiantis teoriniais literatūros šaltiniais, moksline medžiaga ir N ūkininko praktine patirtimi išanalizuoti N ūkininko mokamus mokesčius valstybei ir savivaldybei, juos įvertinti, iškelti su mokesčių N ūkininko mokesčių mokėjimu susijusias problemas ir pateikti pasiūlymus toms problemoms spręsti bei mokamiems mokesčiams mažinti.
Tyrimo objektas: N ūkininko mokami mokesčiai valstybei ir savivaldybei.
Tyrimo metodai:
o literatūros analizė ir sintezė;
o loginė analizė ir sintezė.
Darbo uždaviniai:
o išanalizuoti N ūkininko per trejus metus (2006, 2007, 2008 m.) sumokėtus mokesčius valstybei;
o išanalizuoti N ūkininko per trejus metus (2006, 2007, 2008 m.) sumokėtus mokesčius savivaldybei;
o įvertinti N ūkininko mokamus mokesčius ir iškelti su tuo susijusias problemas;
o išanalizuoti su N ūkininko mokamais mokesčiais susijusias problemas;
o pateikti su N ūkininko mokamais mokesčiais susijusių problemų sprendimo būdus bei pasiūlymus mokamiems mokesčiams mažinti.
Prieš pradedant nagrinėti šią, tikriausiai visiems mokesčių mokėtojams aktualią, temą yra tikslinga išsiaiškinti pagrindines sąvokas:
- ūkininkas yra fizinis asmuo, kuris vienas arba su partneriais verčiasi žemės ūkio veikla ir miškininkyste, o jo ūkis yra įregistruotas Ūkininkų ūkių registre;
- ūkininko partneriai yra fiziniai asmenys (ūkininko sutuoktinis, pilnamečiai šeimos nariai ar kiti fiziniai asmenys), kurie kartu su ūkininku verčiasi žemės ūkio veikla pagal sudarytą jungtinės veiklos (partnerystės) sutartį;
- žemės ūkio veikla – veikla, apimanti žemės ūkio produktų gamybą ir apdorojimą, savo pagamintų ir apdorotų žemės ūkio produktų perdirbimą, maisto produktų gamybą iš savo pagamintų ir apdorotų žemės ūkio produktų, šių produktų realizavimą bei žemės ūkio paslaugų teikimą. (Novošinskienė A., 2004) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-02-18
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis58.92 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. Novošinskienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ukininko mokami mokesciai valstybei ir savivaldybei (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Novošinskienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą