Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Lietuvos Respublikos (LR) mokesčių sistema ir jos įtaka verslui

Lietuvos Respublikos (LR) mokesčių sistema ir jos įtaka verslui

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos Respublikos mokesčių sistema. Akcizai. Atskaitymai nuo pajamų pagal LR kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymą. Atskaitymai nuo pajamų pagal LR miškų įstatymą. Gyventojų pajamų mokestis. Įmokos į Garantinį fondą. Įmonių ir organizacijų nekilnojamojo turto mokestis. Konsulinis mokestis. Loterijų ir azartinių lošimų mokestis. Mokesčiai už pramoninės nuosavybės objektų registravimą. Mokestis už aplinkos teršimą. Mokestis už valstybinius gamtos išteklius. Naftos ir dujų išteklių mokestis. Pelno mokestis. Pridėtinės vertės mokestis (PVM). Privalomojo sveikatos draudimo įmokos. Socialinis mokestis. Valstybės rinkliava. Valstybinio socialinio draudimo įmokos. Žemės mokestis. 2009 m. pasikeitę mokesčiai. Mokesčių įtaka verslui. Pasirinktos įmonės pristatymas. UAB "Robiga" mokesčiai 2009 m. Išvados.

Ištrauka

Mokesčių sistema yra neatsiejama nuo kiekvienos valstybės egzistavimo ir vystymosi. Savo ruožtu visų valstybės gyventojų veiklos vienaip ar kitaip yra įtakotos mokesčių sistemos.
Ši tema yra aktuali kiekvienam iš mūsų, tiek dirbantiesiems, tiek darbdaviams, tiek studentams, tiek pensininkams. Darbdaviams yra aktualu išmanyti šią sistemą, nes jie yra atsakingi už įmonę, jos veiklą bei mokamus mokesčius, o taip pat už darbuotojus dirbančius joje. Dirbantieji įmonės buhalterijoje privalo gerai išmanyti šią sistemą, kadangi nuo jų kvalifikacijos, gebėjimo suprasti ir pritaikyti žinias priklauso įmonės atskaitomybės teisingumas, sąžiningumas bei tikslumas. Kitiems įmonės darbuotojams yra aktualu žinoti su darbo santykiais susijusius mokesčius bei jų atskaitymų reikšmę, kadangi tai tiesiogiai susiję su jiems valstybės teikiamomis socialinėmis garantijomis.
Pasirinkau šią temą norėdamas išsamiau išnagrinėti pasikeitusią Lietuvos mokesčių sistemą ir jos įtaka verslui. Juk netolimoje ateityje daugumai iš mūsų teks tiesiogiai susidurti su ja kai baigę studijas tapsime darbuotojais ar darbdaviais.
Kursinio darbo tikslas: išnagrinėti Lietuvos Respublikos mokesčių sistemą bei jos įtaką verslui.
Kursinio darbo uždaviniai:
• Išanalizuoti juridinių asmenų mokamus mokesčius;
• Išanalizuoti mokesčių sistemos pakeitimus 2009 metais;
• Išanalizuoti mokesčių reformos įtaka vidutinei Lietuvos įmonei;

Mokesčiai – finansiniai santykiai, kurių dėka valstybė, naudodamasi savo neekonominės prievartos galia, be ekvivalentinių mainų ir su nuosavybės pasikeitimu centralizuoja dalį šalies bendrojo vidaus produkto savo funkcijoms vykdyti.
Šiuo metu Lietuvoje yra kelios dešimtys įvairių mokesčių. Jų skaičius ir tarifai nuolat keičiasi. Žemiau esančiame paveiksle matome, jog LR mokesčių sistemą galimą suskirstyti į dvi stambias dalis: juridinių asmenų mokami mokesčiai ir fizinių asmenų mokami mokesčiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai25
Dydis45.95 KB
Autoriusruttyte3
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasPurlys
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos (LR) mokesciu sistema ir jos itaka verslui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Purlys
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą