Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Lietuvos ir Vokietijos mokesčių sistemų palyginimas

Lietuvos ir Vokietijos mokesčių sistemų palyginimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Tikslas - susipažinti su dviejų valstybių, Lietuvos ir Vokietijos mokesčių sistemų ypatumais, juos išanalizuoti bei palyginti. Valstybės mokesčių reikšmė. Mokesčiai. Mokesčių turinys. Mokesčių rūšys. Lietuvos respublikos mokesčių sistema. Vokietijos respublikos mokesčių sistema. Praktinė dalis. Lietuvos ir Vokietijos gyventojų pajamų mokesčio palyginimas. Išvados. Priedai (1).

Ištrauka

Šiuo metu Lietuvoje yra kelios dešimtys įvairių mokesčių. Jų skaičius ir tarifai nuolat keičiasi. Visi mokesčiai ir jų nustatymo metodai bei principai sudaro šalies mokesčių sistemą. Kiekvieną mokestį įveda tik aukščiausioji šalies valdžia, Lietuvoje – Seimas.
Kaip Lietuva, taip ir bet kuri kita pasaulio šalis turi savo mokesčių sistemą, tačiau kiekvienoje šalyje mokesčių sistemos skiriasi. Tik kiekvienos šalies aukščiausioji valdžia sprendžia kokie mokesčiai yra reikalingi, o kokie ne.
Televizija, radijas, spauda kone kasdien mums pateikia naujienas iš užsienio, kaip dažnai ir kaip keičiasi mokesčių sistemos tam tikrose valstybėse, ar mokesčiai yra mažinami, o galbūt jie yra didinami. Taip yra todėl, kad šiuo metu pasaulis skendi ekonominėje krizėje. Todėl būtent dabar, kai visas pasaulis išgyvena sunkmetį ši tema yra itin aktuali mums visiems. Labai įdomu įsigilinti bei paanalizuoti kitos užsienio valstybės mokesčių sistemą, taip pat ją palyginti su mūsų šalies sistema.
Tyrimo tikslas- susipažinti su dviejų valstybių, Lietuvos ir Vokietijos mokesčių sistemų ypatumais, juos išanalizuoti bei palyginti.
Tyrimo uždaviniai:
1. Susipažinti su Lietuvos mokesčių sistema, ją paanalizuoti.
2. Susipažinti su Vokietijos mokesčių sistema, bei ją paanalizuoti.
3. Praktinėje dalyje palyginti Gyventojų pajamų mokestį abiejuose šalyse.

Taigi, ar šių dviejų skirtingų šalių mokesčių sistemos gali būti panašios? Gali būti, kad ir Lietuvoje ir Vokietijoje yra vienodos mokesčių sistemos, tačiau gali būti ir taip, jog mokesčiai abiejuose šalyse yra visiškai skirtingi ir nepalyginami. Todėl reikėtų tiek vienos, tiek kitos šalies mokesčių sistemas aptarti kuo plačiau, kad vėliau būtų galima jas palyginti.
Šio tyrimo objektas yra Lietuvos ir Vokietijos mokesčių sistemos.
Tyrimo metodai - literatūros bendrieji moksliniai tyrimo metodai- literatūros analizė, loginė analizė, faktinių šalies duomenų analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-01-21
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis737.31 KB
Autoriusviktorija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLekt. Meilutė Gedvilienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos ir vokietijos mokesciu sistemu palyginimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Lekt. Meilutė Gedvilienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą