Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) momento taikymas įmonėje: UAB "Perkūno namai"

Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) momento taikymas įmonėje: UAB "Perkūno namai"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas - susipažinti, išanalizuoti, susisteminti ir apibendrinti apmokestinimo momentą, apmokestinamąją vertę, PVM tarifus, kada kokie tarifai taikomi. Literatūros analizė apmokestinimo momento, apmokestinamosios vertės ir PVM tarifų tema. Apmokestinimo momentas. Apmokestinamoji vertė. PVM tarifai. Prekės ir paslaugos apmokestinimas 5 % tarifu. Prekės, paslaugos apmokestinimas 9 % tarifu. Specialios apmokestinimo PVM schemos. Prekės ir paslaugos, apmokestinamos 0 % tarifu. Apie UAB "Perkūno namai". PVM skaičiavimo momentas, atsiskaitant su prekių tiekėjais ir teikiamų paslaugų gavėjais. Apmokestinamosios vertės nustatymas. PVM tarifų taikymas už pateiktas prekes ir klientui suteiktas maitinimo paslaugas. Išvados.

Ištrauka

Mokesčiai yra būtini, nes valstybės mokesčių politika skatina nacionalinės ekonomikos augimą, veikia pajamų perskirstymą bei finansinę ūkio subjektų padėtį. Mokesčiai yra kiekvienos valstybės ekonominio bei socialinio gyvavimo pagrindas.
Mokesčių sistemą sudaro įvairūs mokesčiai, tačiau labiausiai paplitęs yra pridėtinės vertės mokestis (toliau PVM). Šį mokestį išrado prancūzas M. Lore 1954 metais, aprašęs veikimo schemą ir pasiūlė vietoje apyvartos mokesčio įvesti pridėtinės vertės mokestį. Lietuvoje 1991 m. buvo įvestas bendrojo akcizo mokestis, kuris 1993 m. buvo pervadintas pridėtinės vertės mokesčiu.
PVM yra vartojimo mokestis ir jį sumoka galutinis vartotojas, nesvarbu, ar jis fizinis, ar juridinis asmuo. Mokesčių mokėtojas, norinti apskaičiuoti PVM, turi žinoti kada ir nuo kokios sumos apskaičiuojamas PVM: turi suvokti mokesčio apmokestinamąją vertę ir apmokestinamojo momento atsiradimą, PVM tarifus.
Darbo objektas – pridėtinės vertės mokestis, jo apmokestinimo momentas, apmokestinamoji vertė.
Darbo tikslas - susipažinti, išanalizuoti, susisteminti ir apibendrinti apmokestinimo momentą, apmokestinamąją vertę, PVM tarifus, kada kokie tarifai taikomi.
Pagrindiniai uždaviniai – aprašyti kada ir kaip turi būti apskaičiuotas teikiamos prekės ir (arba) teikiamos paslaugos pardavimo PVM, sugebėti teisingai nustatyti PVM mokestinės prievolės įvykdymo apmokestinimo PVM momentą. Suvokti ir žinoti kas įtraukiama ir kas neįtraukiama į apmokestinamosios vertės prekės, paslaugos apmokestinamąją vertę. Žinoti kokiu atveju kokie PVM tarifai yra taikomi, kokie įrodomieji dokumentai reikalingi taikant atskirus tarifus. Susipažinus ir išanalizavus apmokestinimo momentą, apmokestinamąją vertę ir pridėtinės vertės mokesčio tarifus, juos apžvelgti UAB "Perkūno namai" veikloje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-12-07
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14
Dydis45.95 KB
Autoriusuzeljoan
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasR. Čiegis
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pridetines vertes mokescio (PVM) momento [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • R. Čiegis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą