Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Mokesčių sistemos Europos Sąjungos (ES) šalyse

Mokesčių sistemos Europos Sąjungos (ES) šalyse

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Mokesčių reikšmė ir būtinumas. Europos Sąjungos (ES) šalių mokesčių sistemos. Prancūzijos mokesčių sistema. Vokietijos mokesčių sistema. Ispanijos mokesčių sistema. Į valstybės biudžetą renkami mokesčiai. Mokesčiai mokami į regioninius biudžetus. Mokesčiai renkami į vietinius biudžetus. Didžiosios Britanijos mokesčių sistema. Švedijos mokesčių sistema. Suomijos mokesčių sistema. Lietuvos mokesčių sistema. Mokesčių Europos Sąjungos (ES) šalyse panašumai ir skirtumai. Tiesioginiai mokesčiai. Pelno mokestis Europos Sąjungos (ES) šalyse. Fizinių asmenų mokesčio tarifai Europos Sąjungos (ES) šalyse. Netiesioginiai mokesčiai. Akcizo mokestis. Pridėtinės vertės mokestis. Apibendrinimas. Išvados.

Ištrauka

Mokesčiai – finansiniai santykiai, kurių dėka valstybė, naudodamasi savo neekonominės prievartos galia, be ekvivalentinių mainų ir su nuosavybės pasikeitimu centralizuoja dalį šalies bendrojo vidaus produkto savo funkcijoms vykdyti. O mokesčių sistema – tai mokesčių visuma, kurie yra taikomi valstybėje.
Įstojus į Europos Sąjungą itin naudinga žinoti apie kitų narių mokesčių sistemas, taikomus tarifus. Kadangi Lietuvos mokesčių sistema dar tik kuriasi, tai naudojat kitų šalių patirtį yra lengviau formuoti valstybės mokesčių sistemą be to yra naudinga susipažinti su kitų Europos Sąjungos šalių mokesčių sistemomis. Verslininkui administratoriui, vadybininkui norint nestabilioje aplinkoje priimti kvalifikuotus sprendimus yra svarbu šiuos sudėtingus finansinius santykius pažinti, suvokti ir analizuoti.
Intensyvėjant ekonominiams ryšiams tarp Lietuvos ir esamų (bei būsimų) Europos Sąjungos valstybių narių, kyla įvairių klausimų dėl apmokestinimo, fiskalinės politikos įgyvendinimo realių padarinių, verslo ES steigimo bei plėtojimo sąlygų ir galimybių pačiose valstybėse narėse. Todėl svarbu žinoti, kokie pagrindiniai mokesčiai galioja Europos Sąjungos šalyse, kaip jie veikia verslo ūkinės komercinės veiklos rezultatus, galimybę išvengti dvigubo apmokestinimo.
Šio kursinio darbo pagrindinis tikslas yra apibūdinti Europos Sąjungos šalių mokesčių sistemas, jas išanalizuoti bei pateikti pagrindinius panašumus bei skirtumus. Pirmose dalyse bus pateikiama teorinė medžiaga, o toliau - lyginami kai kurie mokesčiai, pačioje pabaigoje pateikiamas apibendrinimas bei išvados.
Kursinio darbo pagrindiniai uždaviniai:
• Susipažinti su užsienio šalių ir Lietuvos mokesčių sistemomis;
• Išanalizuoti taikomus tarifus ir kokie mokesčiai yra patys svarbiausi formuojant valstybės biudžetą;
• Sužinoti kokią įtaką žmonių gerovei bei verslui turi mokesčiai;
• Palyginti mokesčių sistemas, surasti jų pranašumus ir neigiamus aspektus;
• Padaryti atitinkamas išvadas bei pateikti savo nuomonę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-11-25
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis61.65 KB
Autoriusdovilytte
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasKalasinskaitė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokesciu sistemos Europos Sajungos (ES) salyse [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Kalasinskaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą