Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Lietuvos Respublikos (LR) mokesčių sistema (2)

Lietuvos Respublikos (LR) mokesčių sistema (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išanalizuoti Lietuvos Respublikos (LR) mokesčių sistemą, bei jos įtaką šalies ekonomikai. Mokesčių sistemos formavimasis. Lietuvos didžiosios kunigaikštystės mokesčiai. Rusijos imperijos metų mokesčiai. Vokietijos okupacijos laikotarpio mokesčiai. Tarpukario nepriklausomos Lietuvos mokesčiai. Tarybinės Lietuvos mokesčiai. Dabartinė mokesčių sistema. Mokesčių funkcijos ir savybės. Mokesčių kvalifikacija. Dabartiniai Lietuvos mokesčiai. mokesčių įtaka šalies ekonomikai. Išvados.

Ištrauka

Mokesčių sistema — tai lyg sandoris tarp valstybės ir piliečio, kuriame nuolat vyksta optimalaus abiejų pusių intereso suderinimo paieška. Mokesčių sistema yra apibrėžiama kiek skirtingai, tačiau visi apibrėžimai akcentuoja, jog mokesčių sistema apima visus mokesčius, kuriuos valstybė ima iš mokesčių mokėtojų į šalies bendravalstybinius fondus. Tai reiškia, kad mokesčių mokėtojai-ūkio subjektai (įvairių rūšių įmonės) ir gyventojai-mokesčius moka į kelis bendravalstybinius fondus: į šalies nacionalinį biudžetą (valstybės ir savivaldybių biudžetus) ir į specialiuosius tikslinės paskirties fondus: VSD fondo biudžetą ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetą.
Daugelį šimtų metų įvairiose pasaulio šalyse bandoma nustatyti, kokią įtaką mokesčių politika daro visuomenei. Tačiau žinoma yra tik tai, kad mokesčių padariniai gali būti labai įvairūs, dažnai vieni kitiems priešingi. Kai kas mano, kad galima geriausiai pažinti daiktų esmę ir duoti jų nusakymą pagal tų daiktų esmę ir pagal tų daiktų padarinius, bet tokio daiktų pažinimo ir nusakymo metodo neįmanoma pritaikyti mokesčių esmei nustatyti. Tais tokiais skirtingais, dažnai vieni kitiems priešingais, mokesčių padariniais ir labai nevienodais jų privalumais turbūt ir galima paaiškinti tą didelį įvairių amžių, ar to paties amžiaus įvairių ekonomistų bei teisininkų tiekiamą mokesčių nusakymų skaičių bei įvairumą. Keičiantis ekonominei pasaulio struktūrai kartu keičiasi visuomeninio bei politinio gyvenimo sąlygos. Dėl to kinta ir žmonių pažiūros į mokesčius.
Mokesčiai būtini valstybės funkcijoms vykdyti. Visuotinai pripažįstama, kad kiekvienas šalies gyventojas turėtų prisidėti prie valstybės išteklių mokėdamas mokesčius, tad kažkurios dalies pinigų, kad nebūtų labai skaudu su jais išsiskirti, net nereikėtų laikyti savais, kuriuos kažkas kažkam išplėšia — tai pasakytina ir apie darbuotojus, ir apie verslininkus. Žinoma, šios sumos dydis ir yra didžiausių diskusijų objektas.
Taigi norint suprasti mokesčių politikos esmę bei jos įtaką šalies ekonomikai nepakanka išanalizuoti vien tik šių dienų mokesčių sistemą, bet svarbu žinoti tos sistemos kaitą įvairiais istoriniais laikotarpiais. Ypač tai svarbu kalbant apie Lietuvos mokesčių politiką, nes šiuo metu mokesčių sistema Lietuvoje nėra nusistovėjusi.
Darbo objektas – Lietuvos Respublikos mokesčių sistema.
Darbo tikslas – išanalizuoti LR mokesčių sistemą, bei jos įtaką šalies ekonomikai.
Darbo uždaviniai:
1. išanalizuoti Lietuvos Respublikos mokesčių sistemą bei jos raidą;
2. susipažinti su Lietuvos mokesčiais;
3. išnagrinėti kokie pokyčiai buvo Lietuvos mokesčių sistemoje;
Darbo metodai – mokslinės literatūros, interneto puslapių analizė, sisteminimas, lyginimas ir apibendrinimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis65.88 KB
Autoriusirma
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasA. Labuckas
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos (LR) mokesciu sistema (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • A. Labuckas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą