Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Mokesčių sistemos formavimas išsivysčiusiose šalyse (3)

Mokesčių sistemos formavimas išsivysčiusiose šalyse (3)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: išanalizuoti, apibendrinti ir įvertinti mokesčių sistemas išsivysčiusiose šalyse ir jų taikymą valstybėse. Mokesčių politika Europos Sąjungoje (ES). Mokesčių sistemos formavimosi tendencijos išsivysčiusiose šalyse. Tiesioginiai mokesčiai taikomi išsivysčiusiose šalyse. Pajamų mokestis. Socialinio draudimo mokestis Pelno mokestis. Turto mokestis. Netiesioginiai mokesčiai išsivysčiusiose šalyse. Pridėtinės vertės mokestis. Akcizai. Mokestinės naštos mažinimo aspektai. Išvados.

Ištrauka

Pagrindinę rinkos ekonomikos šalių valstybės biudžeto pajamų dalį sudaro mokesčiai. Įvairių šalių mokesčių sistemos susiklostė, veikiant nevienodomis ekonominėmis, politinėmis, socialinėmis sąlygomis. Nuolat didėjančios valstybės išlaidos sąlygoje pajamų poreikio augimą, ekonominė integracija kelia naujų iššūkių šalių vyriausybėms. Išsivysčiusių šalių ekonomikos mechanizme mokesčiai vaidina dvigubą vaidmenį. Valstybės siekia ne tik efektyviai surinkti mokestines pajamas, bet ir didesnio ūkio konkurencingumo, netiesioginio ekkonomikos skatinimo. Mokesčių tarifais, sankcijomis, lengvatomis realizuoti ekonominią politiką yra daug efektyviau nei tiesiogiai kištis į ūkinę veiklą. Suteikdama verslininkams lengvatas, valstybė gali užtikrinti kapitalo judėjimą į silpnai išvystytas, bet perspektyvias sritis, skatinti įmonių ir jų produkcijos konkurencingumą pasaulinėje rinkoje. Mokesčių sistema laikoma efektyvia, jeigu užtikrina reguliarų piniginių lėšų įplaukimą į biudžetą numatytais dydžiais ir tų sumų atitinkamą augimą didėjant pajamų mokesčiui, stimuliuoja reikiamą gamybinio aktyvumo ir asmeninio suvartojimo lygį, leidžia racionaliai derinti įvairių lygių valdžios organų finansinius interesus.
Darbo tikslas: išanalizuoti, apibendrinti ir įvertinti mokesčių sistemas išsivysčiusiose šalyse ir jų taikymą valstybėse.
Darbo uždaviniai: pateikti mokesčių funkcijas ir jų savybes, atskleisti mokesčių svarbą ir reikalingumą valstybės finansų sistemoje, išnagrinėti mokesčių funkcijas ir mokesčių taikymą išsivysčiusiose šalyse.
Mokestinės pajamos yra svarbiausias kiekvienos valstybės biudžeto pajamų šaltinis, kuris skiriamas į tiesioginius ir netiesioginius mokesčius. Tiesioginiai mokesčiai paprastai taikomi pajamoms ir turtui, jie sumažina mokėtojo vartojimą. Netiesioginiai mokesčiai tiesiogiai susiją su vartojimu ir juos moka kiekvienas bet kokio daikto, prekės ar paslaugos vartotojas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-09-21
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14
Dydis58.15 KB
Autoriusedita
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslekt. dr. Daiva Laskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokesciu sistemos formavimas issivysciusiose salyse (3) [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • lekt. dr. Daiva Laskienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą