Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Mokesčių sistema Lietuvoje (8)

Mokesčių sistema Lietuvoje (8)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – išnagrinėti dabartinę Lietuvos mokesčių sistemą ir aptarti naujus galimus apmokestinimo būdus. Mokesčių sistemos teorinė apžvalga. Mokesčių samprata ir pagrindinės sąvokos. Mokesčių klasifikavimas ir funkcijos. Apmokestinimo principai. Mokesčius administruojančios institucijos. Lietuvos respublikoje taikomi mokesčiai. Valstybės biudžeto pajamų analizė. Valstybės biudžeto pajamų struktūra. Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) valstybės biudžeto pajamų plano vykdymas ir priežastys. Pridėtinės vertės mokesčio surinkimas į valstybės biudžetą. Pelno mokesčio surinkimas į valstybės biudžetą. Išvados.

Ištrauka

"Mokesčiai – tai įnirtęs, užsispyręs, …veiklus, energingas, …judrus žmonių laisvės skelbėjas, bet drauge žiaurios priespaudos ir kruvinų kančių įrankis." (Prof. V. Jurgutis).
Mokesčiai - ne tik valstybės pajamų šaltinis, bet ir galingas įrankis jos rankose. Valstybės mokesčių politika (mokesčių nomenklatūra, tarifų dydžiai, bazių nustatymo tvarka, taikomų lengvatų sistema, mokesčių mokėjimo taisyklės bei baudų sistema) tiesiogiai veikia ne tik pajamų perskirstymą, bet ir finansinę ūkio subjektų padėtį, skatina (ar neskatina) nacionalinės ekonomikos augimą. Priimdama atitinkamus mokesčių įstatymus, valstybė gali skatinti krašto ekonomikos spartesnį plėtojimą arba stagnaciją, smukimą, kovoti su infliacija, nedarbu ir pan. Šiuo atveju ir pasireiškia mokesčių reguliavimo funkcija. Valstybinis reguliavimas, pasitelkus mokesčių sistemą, praktikuojamas seniai, ir daugelyje šalių manoma, kad tai patikima priemonė, nors esama ir manančių (nedaug), kad valstybė iš viso neturėtų kištis į ekonominį krašto gyvenimą.
Mokesčiai sudaro pagrindinę rinkos ekonomikos šalių valstybės biudžeto pajamų dalį. Pirmasis bendras rodiklis apibūdinantis jų vaidmenį vienos ar kitos šalies ekonomikoje, yra visų apmokestinamųjų įplaukų dalis bendrajame vidaus produkte. Antrasis mokesčių rodiklis apibūdina apmokestinimo įplaukų pasiskirstymą pagal įvairius biudžeto sandaros lygmenis. Federalinėse valstybėse tai paprastai trijų lygmenų sistema – federalinis, regionų (federacijos subjektų) ir vietinis. Unitarinėse valstybėse, šiai kategorijai priklauso ir Lietuva, - tik du lygmenys: valstybinis ir vietinis (savivaldybių).
Visi sutiktumėm, kad mokesčiai būtini, be jų nebūtų ir valstybė. Tačiau svarbiausia problema formuojant valstybės biudžetą, kaip ir kam tuos mokesčius paskirstyti ir kur juos panaudoti. Todėl Lietuvoje šiuo metu yra labai aktuali tema kaip pagerinti mūsų mokesčių sistemą, kad tiek juos mokantys asmenys, tiek valstybė būtų patenkinti. Nors nėra įmanoma sukurti tobulą mokesčių sistemą, bet galima pamėginti aptarti ir kitus galimus apmokestinimo būdus. Kai žmonėms mokesčių mokėjimas tampa našta, jie pradeda vengti šios prievolės, tuomet nuostoliu turi tiek pati valstybė, tiek joje gyvenantys žmonės.
Šio darbo tikslas – išnagrinėti dabartinę Lietuvos mokesčių sistemą ir aptarti naujus galimus apmokestinimo būdus. Tam, kad pasiekti šį tikslą, iškelti keli svarbiausi uždaviniai, kuriuos reikės įgyvendinti:
Aptarti Lietuvos mokesčių sistemos pagrindines sąvokas ir sampratą;
Apžvelgti pagrindinius Lietuvos mokesčius;
Išanalizuoti valstybinio biudžeto pajamų struktūrą;
Išanalizuoti VMI valstybės biudžeto pajamų plano vykdymą ir priežastis 2007 m.;
Ištirti Pridėtinės vertės mokesčio surinkimą į valstybės biudžetą per 2007 m.
Ištirti Pelno mokesčio surinkimą į valstybės biudžetą per 2007 m.
Darbo atlikimo metodai: mokslinės literatūros atranka ir analizė; surinktų duomenų apdorojimas; išvadų formulavimas.
Darbe bus siekiama pademonstruoti šias kompetencijas: mokėjimą naudotis informaciniais šaltiniais; gebėjimą kaupti, sisteminti ir apibendrinti informaciją. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-05-04
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai25
Dydis288.56 KB
AutoriusGintarė
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasPopovas
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokesciu sistema Lietuvoje (8) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Popovas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą