Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Lietuvos ir užsienio šalių mokesčių sistemų palyginamoji analizė

Lietuvos ir užsienio šalių mokesčių sistemų palyginamoji analizė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Mokesčių reikšmė ir būtinumas. Mokesčių savybės. Mokesčių klasifikacija. Mokesčių sistemos analizė. Lietuvos Respublikos mokesčių sistema. Europos sąjungos (ES) mokesčių politika. Mokesčių naštos ir makroekonominių rodiklių palyginimas. Pelno mokestis. Pridėtinės vertės mokestis (PVM). Pajamų mokestis. Akcizai. Įvairių mokesčių tarifų dydžio Lietuvoje bei kitose Europos sąjungos (ES) valstybėse palyginimas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Mokesčiai yra ne tik valstybės pajamų šaltinis, bet ir galingas įrankis jos rankose. Valstybės mokesčių politika (mokesčių nomenklatūra, taikomi tarifų dydžiai, bazių nustatymo tvarka, taikomų lengvatų sistema, mokesčių mokėjimo taisyklės bei baudų sistema) tiesiogiai veikia ne tik pajamų perskirstymą, bet ir finansinę ūkio subjektų padėtį, skatina ar neskatina nacionalinės ekonomikos augimą. Todėl svarbu, kad šalyje egzistuojanti mokesčių sistema būtų kuriama ir tobulinama atsižvelgiant į apmokestinimo principus. Svarbu, jog formuojant valstybės mokesčių sistemą nebūtų
peržengiama apmokestinimo riba, kuomet per dideli mokesčiai slopina verslininkų iniciatyvą, mokesčiai dažnai slepiami, plėtojasi "šešėlinės ekonomikos" veikla, o būtų sudaromos palankios sąlygos nacionalinės ekonomikos augimui.
Teoriškai valstybės mokesčių sistema turėtų būti sudaroma atsižvelgiant į apmokestinimo principus ir apmokestinimui keliamus uždavinius. Svarbiausias apmokestinimo uždavinys yra gauti pajamų valstybės funkcijoms vykdyti. Kiekvienoje šalyje mokesčių sistema kuriama ir vystoma atsižvelgiant į tą įtaką, kurią daro politiniai, ekonominiai, socialiniai veiksniai, todėl sunku rasti idealią mokesčių sistemą, tačiau samprotavimai apie tai, kas yra gera mokesčių sistema, vis dėlto turi įtakos pasirenkant ir darant sprendimus valstybės mokesčių sistemoje.
Užsienio valstybių mokesčių sistemos formavosi daugelį dešimtmečių. Lietuvos valstybės mokesčių sistema dar tik kuriama, todėl šiame darbe bus pristatyti ir išsamiai išanalizuoti svarbiausi bei daugiausia pajamų į šalies biudžetą įnešantys mokesčiai. Taip pat bus pateikta Lietuvos bei užsienio valstybių mokesčių sistemų palyginamoji analizė. Tai yra svarbu bei aktualu, nes kuriant ir tobulinant šalies mokesčių sistemą bei sprendžiant fiskalinės politikos problemas, tikslinga išsiaiškinti užsienio valstybių teorinę ir praktinę apmokestinimo patirtį, kuri gali būti naudinga ir Lietuvai.
Lietuvai tapus ES nare bei intensyvėjant ekonominiams ryšiams tarp Lietuvos ir kitų ES valstybių narių, kyla klausimų, susijusių su šalių konkurencingumo, kuris priklauso nuo apmokestinimo sistemos, taikomos šalyse, vertinimu. Taigi, labai svarbu žinoti, kokie pagrindiniai mokesčiai yra taikomi ES bei kitose šalyse, palyginti jų dydžius bei nustatyti mokesčių naštą, nes tai įtakoja verslo ūkinės komercinės veiklos rezultatus bei šalių konkurencingumą tiek ES, tiek pasaulio rinkose.

Šio darbo tikslas – išanalizuoti Lietuvos mokesčių sistemą bei Lietuvoje taikomų mokesčių dinamiką bei palyginti Lietuvoje taikomus mokesčių tarifus bei mokesčių naštą su kitomis užsienio šalimis (tiksliau ES šalimis) bei įvertinti pagrindinių mokesčių įtaką pagrindiniams šalies ekonominiams rodikliams.
Pagrindiniai darbo uždaviniai:
- Lietuvos mokesčių sistemos analizė
- Lietuvos pagrindinių surenkamų mokesčių bei mokesčių naštos dinamika
- Užsienio šalių pagrindinių mokesčių tarifų analizė ir palyginimas;
- Pagrindinių mokesčių tarifų įtakos pagrindiniams makroekonominiams šalies rodikliams analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-04-22
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis1.08 MB
AutoriusJurchikas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas6
Mokytojas/DėstytojasK. Kalašinskaitė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos ir uzsienio saliu mokesciu sistemu palyginamoji analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 31 puslapis 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 6 Klasė/kursas
  • K. Kalašinskaitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą