Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Specialios PVM (pridėtinės vertės mokesčio) apmokestinimo schemos

Specialios PVM (pridėtinės vertės mokesčio) apmokestinimo schemos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Mokesčių kursinis darbas. Įvadas. Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) reglamentavimas. Kompensacinio PVM tarifo ūkininkams schema. Kompensacinio PVM tarifo ūkininkams taikymas. Kompensacinio PVM tarifas. Apskaita. Kompensacinio PVM tarifo dydis. Turizmo paslaugų apmokestinimo schema. Turizmo paslaugų apmokestinimo schemos taikymas. Apmokestinamoji vertė. PVM atskaitos ypatybės. Sandoriai už Europos Bendrijų teritorijos ribų. Kelionės organizatoriaus teikiamų paslaugų įforminimo ypatybės. Naudotų prekių, meno kūrinių, kolekcinių ir antikvarinių daiktų apmokestinimo schema. Naudotų prekių, meno kūrinių, kolekcinių ir antikvarinių daiktų apmokestinimo schemos taikymas. Apmokestinamoji vertė. PVM atskaitos ypatybės. Prekių tiekimo įforminimas. Apskaita. Investicinio aukso apmokestinimo PVM schema. Investicinio aukso apmokestinimo schemos taikymas. Investicinio aukso ir su juo susijusių paslaugų apmokestinimo tvarka. Investicinio aukso tiekėjo teisė būti įregistruotam PVM mokėtoju. PVM atskaitos ypatybės. Apskaita. Elektroniniu būdu teikiamų paslaugų apmokestinimo schema. Elektroniniu būdu teikiamų paslaugų apmokestinimo schemos taikymas. Registravimas. PVM deklaracijos pateikimas ir PVM sumokėjimas. Reikalavimai apskaitai. Atvejai, kai šio skirsnio nuostatų taikymas nutraukiamas. Praktinė dalis. Kompensacinio pvm tarifo ūkininkams schema. Turizmo paslaugų apmokestinimo schema. Naudotų prekių, meno kūrinių, kolekcinių ir antikvarinių daiktų apmokestinimo schema. Investicinio aukso apmokestinimo PVM schema. Speciali elektroniniu būdu teikiamų paslaugų apmokestinimo schema. Išvados.

Ištrauka

Mano darbo tema – specialiosios pridėtinės vertės mokesčio (PVM) apmokestinimo schemos.
Valstybės pajamų formavimo požiūriu pridėtinės vertės mokestis (PVM) turi daug privalumų – įgalina išplėsti mokesčio bazę, juo nesunku apmokestinti ne tik prekes, bet ir paslaugas, jo mechanizmas neleidžia išvengti apmokestinimo. Užsienio patirtis rodo, kad PVM įvedimas gana sudėtingas. Tai patvirtino ir Lietuvos praktika.
PVM objektas yra prekių gamybos, atliekamų darbų ir teikiamų paslaugų procese sukurta ir realizuota pridėtoji vertė bei importuojamos prekės, o mokestis skaičiuojamas nuo realizuojamų prekių (teikiamų paslaugų) apmokestinamosios vertės. Tačiau įstatymas numato ir kitokio PVM skaičiavimo schemas, tai specialios apmokestinimo PVM schemos. Šiais atvejais PVM skaičiuojamas nuo maržos (pelno), o PVM atskaita nėra galima.
Mano darbo tikslas ir uždaviniai - išsiaiškinti :
- kokios yra specialios PVM apmokestinimo schemos;
- kokiais atvejais galima taikyti specialiąsias PVM apmokestinimo schemas;
- kaip apskaičiuojama apmokestinamoji vertė;
- kokios yra PVM atskaitos ypatybės;
- kokie reikalavimai apskaitai, kai taikoma speciali PVM schema;
- kokie PVM sumokėjimo terminai;
- kokias deklaracijas ir iki kada turi užpildyti PVM mokėtojas.

Pridėtinės vertės mokesčio apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo tvarką reglamentuoja pridėtinės vertės mokesčio įstatymas Nr. IX-751. Šis Įstatymas nustato apmokestinimą pridėtinės vertės mokesčiu (toliau – PVM), taip pat apmokestinamųjų asmenų, PVM mokėtojų ir kitų asmenų prievoles, susijusias su šio mokesčio mokėjimu. Šio įstatymo nuostatos suderintos su Europos Sąjungos teisės aktais.
Specialiosios apmokestinimo PVM schemos apibrėžtos šio įstatymo XII skyriuje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-04-06
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15
Dydis52.04 KB
AutoriusJustina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasV. Arlauskas
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Specialiosios apmokestinimo pvm schemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • V. Arlauskas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą