Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) analizė

Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) analizė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įmonės finansų kursinis darbas. Terminų sąrašas. Įvadas. Darbo tikslas: analizės metodu aptarti gyventojų pajamų mokesčio administravimą. Literatūros apžvalga. Gyventojų pajamų mokesčio analizė. Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) skaičiavimas ir mokėjimas. Gyventojų pajamų mokesčio tarifai. 15 procentų pajamų mokestis. 24 procentų pajamų mokestis. Pajamų mokestis turint verslo liudijimą. Gautų prizų ir laimėjimų apmokestinimas. Neapmokestinamų pajamų dydis. Apmokestinamųjų pajamų deklaravimo tvarka. Gyventojų pajamų skirstymas į klases. Sumokėtas gyventojų pajamų mokesčio (GPM) pagal ekonomines veiklas. Darbo rezultatai ir jų aptarimas. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas: Mokesčiai Lietuvoje, kaip ir bet kurioje kitoje pasaulio šalyje yra renkami tam, kad būtų surenkama kuo daugiau mokesčių į valstybės biudžetą. Kasmet Lietuvos valstybės biudžetas vis didėja, tai rodo, jog didėja surenkamų mokesčių suma, į kurią įeina ir gyventojų pajamų mokestis, taip pat, kad auga valstybės ekonomika.
Mokesčių administravimas – mokesčių administratoriaus (už mokesčių administravimą atsakinga valstybės įstaiga ar institucija, turinti įstatymų suteiktus įgaliojimus veikti mokesčių administravimo srityje) funkcijų įgyvendinimas, taip pat mokesčių ir kituose įstatymuose nustatytų mokesčių administratoriaus ir mokesčių mokėtojo pareigų vykdymas ir teisių įgyvendinimas.
Mokesčiai, kaip ir bet kurios kitos sistemos elementai, gali būti klasifikuojami pagal įvairius požymius: pagal juos renkančius valdymo organus, pagal apmokestinimo objektus, tarifus, bei apskaičiavimo būdą. Mokesčiai skiriami į valstybei skirtus ir vietinius mokesčius.
Lietuvoje pagal įstatymus GPM skirtingai moka nuolatiniai ir nenuolatiniai šalies gyventojai. Nenuolatinių Lietuvos gyventojų pajamų mokesčio objektas yra nustatytas GPM įstatymo 5 straipsnio 4 dalyje. Nuolatiniai Lietuvos gyventojai pajamų mokestį privalo mokėti nuo visų tiek Lietuvoje, tiek kitose užsienio valstybėse gautų pajamų - 24 proc.. Verčiantis individualia veika galima rinktis, kokį pajamų tarifą mokėti iš tokios veiklos gautų pajamų apmokestinimui: 15 proc. ar 24 proc.
Darbo objektas: gyventojų pajamų mokestis.
Darbo tikslas: analizės metodu aptarti gyventojų pajamų mokesčio administravimą.
Darbo uždaviniai:
1. Remiantis teisiniais aspektais išnagrinėti pajamų mokesčio sąvoką, reikšmingumą bei apibendrinti, kas yra GPM mokėtojai.
2. Atlikti mokslinę literatūros analizę.
3. Išnagrinėti pajamų mokesčio tarifuss ir neapmokestinamųjų pajamų dydžius.
4. Išsiaiškinti sumokėto GPM sumas pagal ekonomines veiklas.
Kursiniame darbe panaudota ekonomikos teorijos vadovėlių medžiaga, informaciniai internetiniai puslapiai, lietuvių literatūra, remtasi Lietuvos Respublikos įstatymų straipsniais. Kursinio medžiaga pateikiama straipsnių, lentelių pavidalu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18
Dydis48.48 KB
Autoriuskarolyte_
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasNovašinskienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gyventoju pajamu mokescio (GPM) analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Novašinskienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą