Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Lietuvos mokesčių sistema (11)

Lietuvos mokesčių sistema (11)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Mokesčių prasmė ir reikalingumas. Apmokestinimo uždaviniai ir principai. Mokesčių sistema. Mokesčiai. Pagrindiniai mokesčiai. Gyventojų pajamų mokestis. Pelno mokestis. Pridėtinės vertės mokestis. Akcizai. Kiti mokesčiai. Socialinio draudimo mokestis. Įmokos į Garantinį fondą. Mokestis už aplinkos teršimą. Žemės mokestis. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena valstybė, veikdama per parlamentą bei valdymo organus, atlieka daug įvairių funkcijų. Tam, kad tas funkcijas atlikti reikalingi dideli finansiniai ištekliai, kurių svarbiausias jau nuo seniausių laikų yra mokesčiai.
Mokesčiai yra ne tik valstybės pajamų šaltinis, bet ir labai galingas įrankis jos rankose. Valstybės mokesčių politika yra labai svarbus veiksnys, kuris lemia visos valstybės gyvenimą. Ji taip pat skatina arba stabdo ekonomikos plėtrą.
Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę (1990 m.) šalyje formuojasi, nors ir nuolat keičiama bei kritikuojama mokesčių sistema. Per tuos šešiolika nepriklausomybės metų Lietuvoje mokesčių klausimais priimta daug naujų įstatymų, kuriais reguliuojami krašto ekonominiai ir socialiniai procesai.
Lietuvai, tapus Europos Sąjungos nare, būtina sukurti tokią mokesčių sistemą, kuri šalyje skatintų ekonominę plėtrą bei atitiktų visas Europoje galiojančias teisės normas.

Tyrimo tikslas: apžvelgti Lietuvos mokesčių sistemą
Tyrimo uždaviniai: 1) išsiaiškinti mokesčių reikalingumo esmę.
2) apžvelgti mokesčių sistemą.
3) susipažinti ir išanalizuoti pagrindinius mokesčius.

Tyrimo metodai: Darbe buvo naudojama įvairių literatūrinių šaltinių ir internetinių puslapių informacijos analizė bei statistinių duomenų analizė.
Skirtingi autoriai bei ekonomikos specialistai įvairiai apibūdina mokesčių sąvoką. Pirmiausia, mokesčiai – tai svarbiausias finansinis išteklius, žinomas nuo seniausių laikų. taip pat yra visuotinai pripažinta, kad mokesčiai yra privalomi fizinių bei juridinių asmenų mokėjimai valstybei.
Taigi daugelis iš mūsų žino, kad mokesčiai yra svarbiausias valstybės pajamų šaltinis, vienas iš jos egzistavimo pagrindų.
Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatyme pateiktas toks mokesčio apibrėžimas: "mokestis – mokesčio įstatyme mokesčio mokėtojui nustatyta piniginė prievolė valstybei, kad būtų gauta pajamų valstybės funkcijoms vykdyti. Ši prievolė atliekama įstatymų nustatyta tvarka".
Valstybės funkcijoms vykdyti reikia didelių finansinių išteklių. Finansinių išteklių svarbiausias šaltinis yra mokesčiai. Jeigu valstybės išlaidoms padengti surinktų mokesčių nepakanka, tai valstybė yra priversta imti paskolas ir kartu patirti papildomų išlaidų, t. y. mokėti palūkanas arba didinti mokesčius. Vadinasi mokesčiai yra būtini, nes tai kiekvienos valstybės ekonominio bei socialinio gyvavimo pagrindas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-22
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis15.22 KB
AutoriusdvDonce
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasUlvydienė
Švietimo institucijaPakruojo r. Triškonių pagrindinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos mokesciu sistema (11) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Pakruojo r. Triškonių pagrindinė mokykla / 3 Klasė/kursas
  • Ulvydienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą