Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Tiesioginiai mokesčiai (2)

Tiesioginiai mokesčiai (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: Išanalizuoti Lietuvos mokesčių sistemoje mokamus tiesioginius mokesčius, jų fiskalinę ir socialine reikšmę. Mokesčių sistema. Mokesčių klasifikacija ir turinys. Gyventojų pajamų mokestis. Pelno mokestis. Kiti tiesioginiai mokesčiai Lietuvoje. Socialinė ir fiskalinė mokesčių reikšmė. Socialinė mokesčių reikšmė. Fiskalinė mokesčių reikšmė. Dar šis tas apie mokesčius. Mokesčių matavimo metodai ir jų našta. Mokesčių kitimai įstojus į Europos Sąjungą (ES). Išvados. Priedas: kryžiažodis.

Ištrauka

Kiekviena pasaulio valstybė atlieka daug įvairių funkcijų: apsaugos, gamybinės ir komercinės veiklos, vystymo, administracines. Valstybėms vystantys funkcijos kito, jos išsiplėtė. Valstybės pareiga yra vykdyti visas tas veiklas, kurių nepasisiūlytų atlikti privatūs asmenys. O privatūs asmenys vargiai imtųsi palaikyti vidaus saugumą ir išlaikyti policiją, teismus.
Valstybė turi imtis ir kai kurių produktų gamybos, teikti komercines paslaugas, kurių privati įmonė nebus suinteresuota arba nesugebės teikti: pavyzdžiui tiesti kelius, tiltus, kanalus, statyti uostus, elektrines, visa tai prižiūrėti.
Socialinės paslaugos, kurių imasi valstybė, negali būti visiškai paliekamos privatiems asmenims, nes dažnas jų neturės intereso arba lėšų šias paslaugas teikti arba jų teikiamos paslaugų sąlygos (ypač tarifai) nebus priimtini vartotojams. Valstybė privalo imtis atsakomybės už savo piliečius, kai jie laikinai arba visam laikui netenka darbo, tampa invalidais, gyvena amoraliai ir teikti jiems pagalbą.
Aišku, kad valstybės funkcijoms vykdyti reikia didelių finansinių išteklių. Finansinių išteklių svarbiausias, nuo seniausių laikų žinomas šaltinis yra mokesčiai. Jeigu valstybės išlaidoms padengti mokesčių nepakanka, tai valstybė yra priversta imti paskolas ir kartu patirti papildomų išlaidų, t.y. mokėti palūkanas arba didinti mokesčius.
Ši tema yra aktuali, nes mokesčiai būtini, tai yra kiekvienos valstybės ekonominio bei socialinio gyvavimo pagrindas. Šiame darbe aptarsime tik vieną mokesčių grupę – tiesioginius mokesčius, jų reikšmę valstybės veiklai, mokesčių kitimus.

Darbo objektas: Tiesioginiai mokesčiai Lietuvoje;
Darbo tikslas: Išanalizuoti Lietuvos mokesčių sistemoje mokamus tiesioginius mokesčius, jų fiskalinę ir socialine reikšmę.
Darbo uždaviniai: 1. Išsiaiškinti mokesčių sistemos sąvoką
2. Aptarti mokesčių klasifikaciją
3. Aprašyti pagrindinius tiesioginius mokesčius
4. Išanalizuoti mokesčių socialinę ir fiskalinę reikšmę
5. Aptarti mokesčių kitimus įstojus į ES.
Tyrimo metodologija: Taikyta mokslinės literatūros bei periodinės spaudos analizė nagrinėjama tema. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-24
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15
Dydis46.58 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasRudytė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tiesioginiai mokesciai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Rudytė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą