Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Lietuvos Respublikos (LR) mokesčių sudėties, struktūros ir jų kitimo analizė

Lietuvos Respublikos (LR) mokesčių sudėties, struktūros ir jų kitimo analizė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įvadas. Mokesčių sistemos sąvoka. Lietuvos respublikos mokesčių sistemos raida. Lietuvos respublikos mokesčių sistemos raidos etapai. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) mokesčiai. Rusijos imperijos ir Kaizerinės Vokietijos okupacijų meto mokesčiai. Tarpukario nepriklausomos Lietuvos mokesčiai. Lietuvos sovietų sąjungos sudėtyje mokesčiai. Dabartinės Lietuvos respublikos mokesčių sistemos analizė. Lietuvos Respublikos (LR) mokesčių sistema. Lietuvos respublikos apmokestinimo principai. Lietuvos respublikos mokesčių administravimas ir mokesčių sistemos Teisinis reglamentavimas. Pagrindinių Lietuvoje mokamų mokesčių analizė. Pridėtinės vertės mokestis. Akcizai. Gyventojų pajamų mokestis. Įmonių ir organizacijų nekilnojamojo turto mokestis. Pelno mokestis. Mokesčių sistemos tobulinimo kryptys ir trūkumai. Mokesčių sistemos teisingumas. Mokesčių sistemos problemos ir galimi sprendimai. Lietuvos ir Europos sąjungos mokesčių naštos pasiskirstymas darbui ir kapitalui. Progresinių mokesčių idėja. Statistikos apžvalga. Skaičiai ir pavyzdžiai. Politikų nuomonės ir argumentai Lietuvos mokesčių sistemos pokyčiams. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Mokesčių raida apima ilgą laikotarpį. Mokesčiai susiję su valstybės istorija. Vystantis valstybei kartu keitėsi ir imami mokesčiai, jų ėmimo tvarka, tarifai, taip pat, mokesčių mokėtojai bei apmokestinimo principai.
Formuojantis įvairioms valstybinėms sistemoms, atsirado poreikis imti mokesčius valstybės išlaidoms padengti. Valstybių mokesčių sistemos bei atskiri mokesčiai formavosi įvairiomis ekonominėmis, socialinėmis bei politinėmis sąlygomis [2, p. 33].
Be to, mokesčiai yra valstybės pajamų šaltinis, taip pat galingas įrankis valstybės rankose. Kadangi valstybės visa mokesčių politika (t.y. mokesčių nomenklatūra, tarifų dydžiai, bazių nustatymo tvarka, taikomų lengavtų sistema, mokesčių mokėjimo taisyklės bei baudų sistema) tiesiogiai veikia ne tik pajamų perskirstymą, bet ir finansinę ūkio subjektų padėtį, skatina (ar neskatina) nacionalinės ekonomikos augimą. Priimdama atitinkamus mokesčių įstatymus, valstybė gali skatinti ir krašto ekonomikos spartesnį plėtojimą arba stagnaciją, smukimą, kovoti su infliacija, nedarbu ir pan.
Temos aktualumas: norint suprasti ir suvokti realią mokesčių politikos reikšmę valstybei ir visai visuomenei, pravartu susipažinti su Lietuvos mokesčių sistemos raida, jos tobulinimo kryptimis ir trūkumais.
Darbe nuosekliai apžvelgiama mokesčių raida nuo XVI – XXI a. Pristatoma dabartinė mūsų šalies mokesčių sistema. Nagrinėjami pagrindiniai sistemos trūkumai, pateikiant realius duomenis. Taip pat, aptariamos ir siūlomos galimos alternatyvos mokesčių sistemos ir atskirų mokesčių pokyčiams.
Darbo objektas: Lietuvos Respublikos mokesčių sistema.
Darbo tikslas: išanalizuoti bei aptarti LR mokesčių sistemą, jos raidą, tobulinimo kryptis ir sistemos trūkumus.
Darbo uždaviniai:
1. Aprašyti mokesčių sistemos sąvoką.
2. Apžvelgti Lietuvos Respublikos mokesčių sistemos raidos etapus.
3. Pristatyti dabartinės LR mokesčių sistemos teisinį reguliavimą, apmokestinimo principus ir administravimą.
4. Aprašyti pagrindinius Lietuvoje taikomus mokesčius.
5. Išanalizuoti LR mokesčių sistemos trūkumus.
6. Pasiūlyti LR mokesčių sistemos tobulinimo kryptis.
7. Pateikti esamus ir galimus statistinius duomenis.
Darbo metodai: Mokslinės literatūros, straipsnių, komentarų ir statistinių duomenų analizė ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-20
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai28 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis98.25 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. Dr. Jonas Bukevičius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos (LR) mokesciu sudeties strukturos ir ju kitimo analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 35 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc. Dr. Jonas Bukevičius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą