Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Mokesčių raida 1923 – 1940 metų laikotarpiu

Mokesčių raida 1923 – 1940 metų laikotarpiu

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Mokesčių raida 1923-1940 metų laikotarpių. Netiesioginiai mokesčiai 1923-1940 metų laikotarpiu. Akcizai ir fiskaliniai monopoliai. Muitai. Išvados.

Ištrauka

Mokesčiai – pagrindinis valstybės pajamų formavimo būdas, istoriškai atsiradęs kartu su valstybe. Renkant mokesčius gaunamos lėšos valstybės institucijoms išlaikyti, jos funkcijoms finansuoti. Kita vertus, mokesčiai – vienas nacionalinių pajamų perskirstymo būdų, plačiai naudojamas kartu su pinigų apyvarta, kreditavimu ir kt., kurio dėka gaunama didžioji dalis valstybės pajamų.
Mokesčiai nuo labai senų laikų svarbiausias finansinis šaltinis, kuris duoda lėšų visokiausiai veiklai
atlikti. Tai gali būti apsaugos veikla, komercinė bei gamybinė veikla ir pan. Veikdama įvairias funkcijas per valdimo institucijas, vykdo valstybės vyriausybė. Juk valdžia nieko negamina ir neparduoda, tai reiškia jog ir nekuria piniginių vertybių, bet turi kiekvienais metais išleisti labai daug lėšų tokioms funkcijoms kaip: krašto gynybai ir valstybės valdymo aparatui išlaikyti, atsargoms sudaryti ir įvairių rūšių prekėms bei paslaugoms pirkti, pensijoms ir palūkanoms už paskolas mokėti. O gi visą tai atlykti ir padeda mokėsčiai.
Taigi mokėsčiai yra privalomi fizinių ir juridinių asmenų mokėjimai valstybei ir jos vietos valdžios institucijoms. Tai svarbiausias valstybės pajamų šaltinis, vienas iš jos egzistavimo pagrindų , vyraujanti biudžeto įplaukų akumuliavimo forma. Mokesčiai padeda paskirstyti ir perskirstyti dalį nacionalinių pajamų. Tai kad mokesčiai yra visuotinai privalomi, reiškia ne tik privalomumą mokėti mokestį, bet ir griežtai laikytis teisės aktais nustatytos mokesčio apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos. Pažvelkime į Mokesčių administravimo įstatymą: "Apibendrintas mokesčio įstatymo paaiškinimas – su Finansų ministerija suderinta centrinio mokesčių administratoriaus arba kitos šiuo Įstatymu tam įgaliotos institucijos pateikta nuomonė, kaip mokesčių administratorius ar minėta institucija supranta ir taiko mokesčio įstatymo nuostatas." Jeigu mokesčio mokėtojas nevykdo ar netinkamsi vykdo nustatytą mokestinę prievolę, jam gali būti taikomos įstatymo numatytos poveikio priemonės: priskaičiuoti delspinigiai, skiriamos baudos, taikomas priverstinis mokestinio įsiskolinimo išieškojimas, taikomos administracinės ar baudžiamosios sankcijos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-16
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis31.93 KB
AutoriusX
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasN. Narvilienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasAgrotechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokesciu raida 1923 - 1940 metu laikotarpiu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • N. Narvilienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą