Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Lietuvos respublikos mokesčių sudėties, struktūros ir jų kitimo analizė

Lietuvos respublikos mokesčių sudėties, struktūros ir jų kitimo analizė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. Lietuvos respublikos mokesčių sudėties ir jos kitimo analizė. Lietuvos respublikos mokesčių struktūros analizė. Mokesčių reikšmė Lietuvos respublikos nacionalinio biudžeto pajamų formavimui. Lietuvos respublikos nacionalinio biudžeto mokestinių pajamų struktūros analizė. Mokesčių struktūros kitimo analizė. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Siekdami pažinti gamtos ir visuomenės reiškinius bei procesus, žmonės nuo neatmenamų laikų juos analizuoja. Visuomeniniai kaip ir ekonominiai procesai dažnai analizuojami suskaidant tiriamąjį objektą į elementus bei aiškinantis jo sudedamųjų dalių tarpusavio ryšius. Iš esmės analizė – glaudžiai susijusių ir vienas nuo kito priklausančių daiktų, procesų, reiškinių tyrimas. Finansinė analizė – ekonominių procesų ir jų tarpusavio ryšių nagrinėjimas[1, p. 6].
Kiekviena valstybė, veikdama per parlamentą ir valdymo organus, atlieka daug funkcijų – apsaugos, gamybinės-komercinės veiklos, vystymo (švietimo, mokslo, meno, visuomenės rekreacijos) ir administracines funkcijas. Šių funkcijų vykdymui reikia didelių finansinių išteklių, kurių svarbiausias, nuo seniausių laikų žinomas šaltinis yra mokesčiai. Valstybės valdžia pati jokio produkto nesukuria ir be mokesčių gyvuoti negalėtų. Apie mokesčius, jų "užkrautą" naštą, mokesčių apskaičiavimo prieštaras, rinkimo prievartinį pobūdį plačiai ir įvairiai kalbama nuo seniausių laikų. Įvairių mokesčių pagalba apmokestinamos tam tikros veiklos rūšys, įstatymais reglamentuojama mokesčių mokėjimo tvarka, valstybė gali įtakoti ekonominę ir socialinę šalies gerovę. Nors mokesčiai ir būtini, jie neturi trukdyti verslui, žmonių norui dirbti ir užsidirbti.
Nedaug yra temų, kurios taip greitai kelia diskusijas kaip mokesčiai. Di¬džioji dalis žmonių sutinka, kad be mo¬kesčių neišgyventų nei valstybė, nei vi¬suomenė, tačiau jie dažniau kritikuo¬jami nei jiems pritariama. Mokesčių sudėtis rūpi kiekvienam, naujo mokesčio įvedimas gali dar labiau patuštinti pinigines. Mokesčiai - sudėtingas dalykas. Juo¬se susipynė socialiniai, politikos, ekono¬mikos, moralės klausimai. Tad jie visa¬da esti politikų, ekonomistų, sociologų, teisininkų akiratyje.
Analizuojant bet kokį reiškinį pirmiausia turi būti išsiaiškinta to reiškinio sąvoka. Pagal LR mokesčių administravimo įstatymą - mokestis - mokesčio įstatyme mokesčio mokėtojui nustatyta piniginė prievolė valstybei, kad būtų gauta pajamų valstybės (savivaldybės) funkcijoms vykdyti.
Kiekviena valstybė turi savo mokesčių sistemą.Vienos jų gyvuoja ne vieną dešimtmetį, tuo tarpu kitos sukurtos vos prieš kelis metus arba tebėra kūrimosi stadijoje. Lietuvos mokesčių sistema priklauso prie pastarųjų. 1990 metais atkūrus Lietuvos nepriklausomybę pradėjo formuotis dabartinė Lietuvos mokesčių sistema. Ji formavosi vienu metu su kitomis reformomis; keitėsi nuosavybės formos, kainodara, bankų sistema, pinigų ir kredito strategija ir kita. Taigi keitėsi ir mokesčių sudėtis bei struktūra.
Taigi šio kursinio darbo tikslas ir yra išnagrinėti LR mokesčių sudėtį ir jų struktūrą bei jų kitimą per nagrinėjamą penkerių metų laikotarpį.
Darbo objektas – Lietuvos Respublikos mokesčiai.
Rašant kursinį darbą, panaudoti praėjusių penkerių (1997-2001) metų statistiniai duomenys, naudoti loginės analizės, indukcijos ir dedukcijos, grafinis, palyginimo, dinamikos eilučių išlyginimo metodai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-11-21
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai19 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis56.07 KB
Autoriusreda
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. D. Zinkevicienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos respublikos mokesciu sudeties strukturos ir ju kitimo analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc. D. Zinkevicienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą