Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Mokesčio apskaičiavimas pagal mokesčių administratoriaus įvertinimą

Mokesčio apskaičiavimas pagal mokesčių administratoriaus įvertinimą

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Mokesčio administratoriaus įvertinimo atlikimo pagrindai. Mokesčio administratoriaus įvertinimo taikymo metodai. Išvados.

Ištrauka

Mokesčiai yra pagrindinis kiekvienos valstybės pajamų šaltinis, kuris išoriškai atsiranda su pačia valstybe. Per mokesčius yra surenkamos lėšos valstybinėms institucijoms ir jų programoms finansuoti.
Pagal mokesčių administravimo įstatymą, mokesčiai apibrėžiami kaip mokesčių įstatymais nustatytos piniginės prievolės valstybei, siekiant surinkti pajamų valstybės ir savivaldybių funkcijoms vykdyti. Mokestinė prievolė yra aiškinama kaip mokesčių įstatymo pagrindu atsirandanti mokesčių mokėtojo pareiga teisingai apskaičiuoti mokestį, laiku sumokėti mokestį bei su juo susijusias sumas į biudžetą ir vykdyti pareigas, susijusias su mokesčių apskaičiavimu ir sumokėjimu. Mokesčių mokėtojas, pagal įstatymą, tai asmuo, kuriam pagal mokesčio įstatymą yra nustatyta prievolė mokėti mokestį, mokesčių mokėtoju yra ir mokestį išskaičiuojantis asmuo.
Išimtinę teisę nustatyti valstybinius mokesčius suteikta įstatymų leidžiamosioms institucijoms, t. y. Seimui. Priimdamas įstatymą, susijusį su mokesčiais, Seimas nustato valstybinę mokesčių sistemą, apibrėžia pagrindinius mokesčių elementus: mokėtojus, tarifus, mokesčių mokėjimo sąlygas.
Mokesčiai valstybėje atlieka dvi pagrindines funkcijas. Visų pirma, tai mokesčių fiskalinė funkcija. Būtent per mokesčius surenkamos lėšos, kurių reikia valstybės funkcijoms vykdyti. Per mokesčius surinktos lėšos neturi tikslinės paskirties, jos patenka į biudžetą ir naudojamos pagal vyriausybės sudarytą valstybės metų biudžeto paskirstymo planą. Taip pat mokesčiai atlieka reguliuojamąją funkciją. Mokesčių pagalba reguliuojama gamyba ir vartojimas, išlyginamos gyventojų pajamos, reguliuojami demografiniai procesai.
Įstatymo nustatytus mokesčius privalo mokėti visi asmenys, kuriuos mokesčių įstatymas pripažįsta mokesčių mokėtojais. Kiekvienas iš jų be jokių išlygų turi laikytis nustatytos mokesčių mokėjimo procedūros. Mokesčiai yra ne tik prievolė mokėti mokesčius, bet ir pareiga griežtai laikytis teisės aktų nustatytų mokesčių apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos.
Prižiūrėti mokesčių mokėtojų prievolių įvykdymą, bei tvarkyti visus su mokesčių administravimu susijusius klausimus valstybėje egzistuoja mokesčius administruojanti įstaiga. Mokesčių administravimas yra suprantamas plačiąja ir siaurąja prasme. Plačiąja prasme mokesčių administravimą vykdo beveik visos institucijos, nuo Seimo iki mokesčių inspekcijos, tai yra kompetentingų valstybės institucijų ir jų taikomų priemonių siekiant nustatyti ir surinkti mokesčius, sistema. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-11-12
DalykasMokesčių referatas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis14.64 KB
Autoriuskristina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLektorius V. Novikevičius
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokescio apskaiciavimas pagal mokesciu administratoriaus ivertinima[speros.lt] [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Lektorius V. Novikevičius
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą