Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Lietuvos mokesčių sistema (9)

Lietuvos mokesčių sistema (9)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546
Aprašymas

Įvadas. Mokesčių turinys. Mokesčių klasifikacija Mokesčių sistema. Mokesčių administravimas. Mokesčių harmonizavimas Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą. Lietuvos mokesčių sistema Europos Sąjungos šalių fone. Lietuvos mokesčiai tapus Europos Sąjungos nare. Išvados.

Ištrauka

Pagrindinis valstybės pajamų šaltinis yra ir jo egzistavimo priemonė yra mokesčiai, jie yra būtini , nes tai kiekvienos valstybės ekonominio ir socialinio gyvenimo pagrindas, istoriškai atsiradęs kartu su valstybe. Renkant mokesčius gaunamos lėšos valstybės institucijoms išlaikyti, jos funkcijoms finansuoti. Mokesčiai – vienas nacionalinių pajamų perskirstymo būdų. Teisę nustatyti valstybinius mokesčius turi tik įstatymų leidžiamosios valdžios institucija, veikianti valstybės vardu.
Lietuvos valstybės mokesčių sistema dar tik kuriama, ir būsimajam ar jau dabartiniams verslininkui bei vadybininkui, administratoriui norint nestabilioje veikloje veiklos bei finansų rinkų konkurencinėje aplinkoje priimti kvalifikuotus sprendimus, svarbu šiuos sudėtingus finansinius santykius pažinti, suvokti analizuoti. Paskutiniais metais pakeitimų mokesčių sistemoje buvo be galo daug. Lietuvos mokesčių sistema turi būti reformuota, suvienodinant jos socialinius ir ekonominius padarinius su ES apmokestinimo praktika.
Šio darbo tiklsas - išanalizuoti Lietuvo mokesčių sistemą, nurodyti jos pokyčius nuo 2004 metų Lietuvai tapus ES nare ,aprašyti Lietuvos mokesčių sistemą ES šalių fone ,bei mokesčių harmonizavimą Lietuvai įstojus į ES.

Mokesčiai – tai privalomojo pobūdžio mokėjimai valstybei. Visi mokesčiai įgivendinami pagal tam tikrą apmokestinimo sistemą, kuri apima mokesčių elementus:
- Mokesčio subjektas yra fizinia ar juridinis asmuo , privalantis mokėti įstatymo numatytus mokesčius.
-Mokesčio objektais laikomi įstatymais apmokestinamos prekės, paslaugos, pajamos , turtas.
-Mokesčio šaltinis – tai subjektų pajamos, iš kurių mokami mokesčiai
-Apmokestinimo vienetas – tai mokesčio objekto dalis, kuriai nustatomas mokesčio tarifas. Jis g.b. natūrinis arba piniginis.
-Mokesčio tarifas – mokesčio dydis už vieną apmokestinamojo objekto vienetą, jie g.b. nustatyti absoliučiais dydžiais ir procentais.
-Mokesčio lengvata yra mokesčio mokėtojui nustatytos išskirtinės apmokestinimo sąlygos dėl kurių reikia mokėti mažiasnį mokestį, arba atidėtas mokesčio mokėjimo terminas, arba mokestį galima sumokėti per keletą kartų.
-Mokesčio ėmimo būdas yra tiesioginis ( iš pajamų ) ir netiesioginis ( per kainų sistemą ). Dėl to mokesčiai skirstomi į tiesioginius ir netiesioginius, šis skirstymas yra sąlyginis.
-Mokesčių suma g.b. nustatoma 3 metodais:
1. Prie pajamų šaltinio t.y. pajamų susidarymo ir gavimo vietoje;
2. Pagal pajamų deklaraciją ( mokesčio mokėtojo oficialų pareiškimą apie gautas per ataskaitinį laikotarpį pajamas )
3. Pagal kadastrą ( kadastras yra pagal tam tikrus požymius suklasifikuotas tipinių apmokestinimo objektų sąrašas, kuriame nurodomas vidutinis jų pajamingumas ). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-06
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis44 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis72.11 KB
Autoriusvytaute
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos mokesciu sistema (9) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą