Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Mokesčių sistemos formavimas išsivysčiusiose šalyse

Mokesčių sistemos formavimas išsivysčiusiose šalyse

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įžanga. Valstybės pajamos ir išlaidos. Mokesčių sistema. Tiesioginiai ir netiesioginiai mokesčiai. Pajamų mokestis. Papildomas pajamų mokestis. Kas yra "mokesčių rojus"? Mokesčių sistemos reforma Lietuvoje. Mokesčių reforma ir mokesčių politikos kryptys. Postsocialistinių šalių pasirinkimas. Valstybės funkcijų plėtra lemia mokesčių augimą. Bendrieji reformų tikslai lemia konkrečiuosius. Mokesčių našta ir jos mažinimo būdai. Mokesčių sistemos principai. Fizinių asmenų pajamų mokesčio našta ir darbo jėgos kaštai. Socialinio (algalapio) mokesčio vaidmuo ir klasta. Pridėtinės vertės mokestis. Akcizo mokestis. Muito mokestis – protekcionizmas be sienų. Funkciniai mokesčiai mažina perskirstymą. Turto mokesčių ydos. Kokį reformos kelią pasirinkti? Mokesčių reformos rezultatai. Efekto maksimizavimas. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Valstybės funkcijų vykdymui būtini atitinkami finansiniai resursai, kurių svarbiausias šaltinis yra valstybės pajamos, surenkamos į biudžetą iš įvairių mokesčių. Jeigu valstybės išlaidoms padengti nepakanka biudžeto pajamų, tai valstybė priversta skolintis vidaus ir užsienio finansų rinkose. Toks išlaidų finansavimo būdas susijęs su papildomais skolinimosi kaštais (mokamos palūkanos ), didina valstybės vidaus ir užsienio skolą, o tai gali sukelti makroekonominį disbalansą. Mokesčius galima suskirstyti į tris stambias grupes, t.y pajamų mokesčius, nekilnojamojo turto mokesčius ir pardavimo mokesčius. Mokesčius taip pat galima suskirstyti į tiesioginius ir netiesioginius. Tiesioginiai mokesčiai– tai mokesčiai, kuriais betarpiškai apmokestinami privatūs asmenys ir įmonės, o netiesioginiai mokesčiai– tokie mokesčiai, kuriais apmokestinamos prekės ir paslaugos.
Valstybės institutas skirtas tarnauti visų piliečių labui, todėl visuotinai pripažįstama, kad kiekvienas šalies gyventojas turėtų prisidėti prie valstybės išteklių mobilizavimo mokėdamas mokesčius. Mokesčių sistema - tai lyg sandoris tarp valstybės ir piliečio, kuriame nuolat vyksta optimalaus abejų pusių intereso suderinimo paieška. Siekiama atrasti tokias mokesčių sistemos sąlygas, kurios užtikrintų valstybės funkcijų vykdymą ne tik dabartiniame ekonominio ciklo etape (tai pasiekiama, mokesčių dėka surinkus pakankamai lėšų), bet ir ateityje (mokestinės bazės augimo dėka, t.y. palikus privačiam sektoriui tiek išteklių, kad būtų norų ir galimybių vystyti gamybą ir gauti dar didesnes pajamas). Civilizacijos istorijoje pilna pavyzdžių, kai šis ekonominis ginčas buvo sprendžiamas kariaujant ir taikiais būdais, diktatoriškais ir demokratiniais metodais. Įvairių socialinių mokslų atstovai iki šiol tebesvarsto, kaip turėtų atrodyti "tobula" mokesčių (ir bendra valstybės pajamų ) sistema.
Šiame darbe pateiksiu kaip formuojama mokesčių sistema išsivysčiusiose šalyse, trumpai palyginsiu su kitomis šalimis, su Lietuva. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-10
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis42.36 KB
Autoriusaushra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. D. Laskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokesciu sistemos formavimas issivysciusiose salyse [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc. D. Laskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą