Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Šalies mokesčių sistema

Šalies mokesčių sistema

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Mokesčiai – pagrindinis valstybės pajamų šaltinis. Valstybės pajamų pagrindas – mokesčiai. Mokesčių grupavimo klasifikaciniai požymiai. Mokesčių raida Lietuvoje. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK): duoklės, mokesčiai natūra ir pinigais. Mokesčiai mūsų krašte viešpataujant carinei Rusijai ir kaizeriniai Vokietijai. Fiskalinė politika tarpukario Lietuvoje. Lietuvos respublikos valstybinė mokesčių sistema. Išvados.

Ištrauka

Mokesčių sistema-tai visuma mokesčių,kuriuos nustato Seimas,o ima atitinkamos žinybos arba sumokami pagal deklaracijas,taip pat mokesčių nustatymo metodai ir principai. Mokesčiai- tai valstybės imami juridinių ir fizinių asmenų privalomieji mokėjimai. Mokesčių sistema apima daug mokesčių rūšių, kurie klasifikuojami pagal įvairius požymius.
Šalies mokesčių sistemą dabar sudaro 20 mokesčių (įmokų, rinkliavų). Kaip ir kitose daugiau ar mažiau išsivysčiusiose šalyse, tai pajamų ir pelno, socialinio draudimo, turto, vidaus prekių ir paslaugų, tarptautinės prekybos ir sandorių bei kiti mokesčiai: tiesioginiai ir netiesioginiai, mokami tiek fizinių, tiek juridinių asmenų.
Svarbu suvokti, nuo ko priklauso šalies ekonomikos augimas ir ką reikia daryti, kad būtų pasiekti daugumos pageidaujami tikslai kaip pakankamai spartūs ir stabilūs gyvenimo lygio augimo tempai, ekonominė laisvė - teisė pasirinkti veiklos rūšį, išleisti savo uždirbtus pinigus pagal savo norus ir kt. Svarbus ir ekonominio saugumo jausmas. Žmonėms turėtų būti kuo mažiau motyvų baimintis, kad liga ar kita katastrofa jiems sudarys beviltišką finansinę situaciją.
Mokesčiai buvo kuriami be sistemos vizijos, nekeliant jai jokių reikalavimų. Taisyklingo išdėstymo mokesčių aibėje taip pat nėra: mokesčiai persidengia, dubliuoja vieni kitus, apmokestina vien ir tą patį šaltinį. Tvarkos ir organizacijos Lietuvos mokesčių aibėje pasigendama - tai pripažįsta kiekvienas bent kiek kyštelėjęs galvą į mokesčių brūzgynus. Mokesčių sistemos kokybę apsprendžia jai keliami reikalavimai - mokesčių sistemos principai.
Demokratinėje visuomenėje šie daugumai žmonių svarbūs tikslai tampa ir valstybės tikslu. Praktiškai šalies gerovė priklauso nuo vyriausybės vykdomos politikos. Vieną svarbiausių vaidmenų vaidina tai, kaip vyriausybė paskirsto biudžeto lėšas, kaip planuoja savo išlaidas ir pajamas. Kaip tik tai atskleidžia valstybės vykdoma fiskalinė politika.
Darbo tikslas – išsiaiškinti kas yra mokesčių kvalisifikavimas ir grupavimas, išsiaiškinti mokesčių reikšmę atskiriems istoriniams laikotarpiams.
Darbo uždaviniai:
1. išsiaiškinti kas yra mokesčiai?
2. apžvelgti mokesčių grupavimo klasifikacinius požymius.
3. apžvelgti mokesčių raidą Lietuvoje yvairiais istoriniais laikotarpiais.
4. apžvelgti Lietuvos mokesčių sistemą.
Darbo metodas – mokslinės-teorinės literatūros apžvalga. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-20
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis48.26 KB
Autoriusgiedrius
Viso autoriaus darbų15 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasSlavickienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Salies mokesciu sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Slavickienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą