Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Mokesčių sistema Lietuvoje (6)

Mokesčių sistema Lietuvoje (6)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Mokesčių raida, jų prasmė ir reikalingumas. Mokesčių rūšys. Mokesčių funkcijos. Mokesčių sistemos analizė. Mokesčių (sistemos) elastingumas ir "gyvybiškumas". Mokesčių sistemos potencialas ir mokesčių pastangos. "Geros" mokesčių sistemos principai. Mokesčių taikymas Lietuvoje. Mokesčių klasifikacija. Juridinių asmenų pelno mokestis. Fizinių asmenų pajamų mokestis. Pridėtinės vertės mokestis. Akcizai. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena valstybė turi sukaupti bendravalstybinius lėšų fondus. Tuo tikslu iš ūkio subjektų ir gyventojų imami mokesčiai. Visi mokesčiai ir jų nustatymo metodai bei principai sudaro mokesčių sistemą. Kiekvieną mokestį įveda tik aukščiausioji šalies valdžia.
Dabartinė Lietuvos mokesčių sistema yra sukurta po nepriklausomybės atkūrimo. 1990 – 1995 m. laikotarpiu buvo priimti visų dabartinių mokesčių įstatymai. Ir dabartiniu metu mokesčių sistema iš esmės atitinka Vakarų Europos valstybių mokesčių sistemas. Suprantama, yra ir ypatumų, kuriuos sąlygoja mūsų ekonomika ir socialinės raidos pertvarkymai.
Šiame kursiniame darbe pamėginsiu paanalizuoti mokesčių rūšis, jų taikymo ypatybes ir visus pagrindinius atvejus. Pažiūrėsime kuo jie skiriasi tarpusavyje, kuo naudingi valstybei ir t.t. Kadangi literatūros šaltinių šia tema iš tiesų yra daug ir galima šią temą nagrinėti įvairiais aspektais, tai pasirinkau plačiau panagrinėti juridinių asmenų pelno, fizinių asmenų pajamų bei pridėtinės vertės mokesčius bei akcizus Lietuvoje 1997 – 2002 m.

Apie mokesčius – "užkrautą" žmonėms naštą, mokesčių apskaičiavimo prieštaras, rinkimo prievartinį pobūdį plačiai ir įvairiai kalbama nuo seniausių laikų. Pirmųjų rašytinių žinių apie mokesčius, pilietinę prievolę juos mokėti randama Biblijoje – senovės knygų rinkinyje. Antai Evangelijoje pagal Matą "teikiamas pamokymas apie šventyklos mokestį. Dėl mokesčio ciesoriui skelbiama "Evangelijoje pagal Morkų. O "Laiške romiečiams", dėstant bendruomenės gyvenimo taisykles, raginama kiekvieną žmogų būti klusnų viešajai valdžiai ir "jos klausyti ne tik dėl grasos, bet ir dėl sąžinės". Akcentavus tokią krikščioniškąją nuostatą, išskirtinai primenama: "Juk todėl ir mokesčius mokate…".
Visuotinai mokesčiai paplito kuriantis valstybėms. Dažnai jie nebuvo skiriami nuo duoklių, kaip seniausios mokėjimų natūra arba pinigais formos. Pavyzdžiui, Senovės Romoje mokesčius tam tikrais atvejais mokėjo ne tie, kurie privalėjo mokėti, bet kiti asmenys. Tai dar pirmojo šimtmečio antrojoje pusėje įžvalgiai pastebėjo romėnų istorikas ir rašytojas Tacitas. Jis piktinosi, kad vergų pirkliams taikomus mokesčius faktiškai sumoka vergų pirkėjas, atiduodamas pirkliui didesnę sumą: juk pirkliui taikytas mokestis buvo įskaičiuojamas į vergo kainą . ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-28
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis50.04 KB
Autoriusvita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokesciu sistema Lietuvoje (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą