Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Mokesčių vaidmuo rinkos ekonomikoje

Mokesčių vaidmuo rinkos ekonomikoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Mokesčiai Lietuvoje. Pajamų ir pelno mokesčiai. Pelno mokestis. Gyventojų pajamų mokestis. Turto mokesčiai. Nekilnojamo turto mokestis. Prekių ir paslaugų mokesčiai. Pridėtinės vertės mokestis. Akcizo mokestis. Tarptautinės prekybos ir sandorių mokesčiai. Socialinės garantijos. Mokesčius administruojančios institucijos. Mokesčių harmonizavimas Europos sąjungoje. Tiesioginių mokesčių harmonizavimas ir harmonizavimo problemiškumas. Netiesioginių mokesčių harmonizavimas ir įtaka verslo plėtrai. Išvados.

Ištrauka

Nuo seniausių laikų žinomas svarbiausias finansinis šaltinis, duodantis lėšų atlikti įvairias — apsaugos, gamybinės ir komercinės veiklos, socialinės plėtros (švietimo, mokslo, meno, visuomenės rekreacijos), administravimo ir pan. — funkcijas, yra mokesčiai. Minėtas ir kitas funkcijas per parlamentą ir valdymo institucijas vykdo bet kurios civilizuotos valstybės vyriausybė. Suprantama, valdžia nieko nagamina ir nieko neparduoda, taigi nekuria piniginių vertybių. Tačiau kasmet turi išleisti didžiules sumas, pavyzdžiui, krašto gynybai, valstybės valdymo aparatui išlaikyti, atsargoms sudaryti, įvairių rūšių prekėms ( paslaugoms) pirkti, pensijoms bei palūkanoms už paskolas mokėti ir t.t.
Kiekvienos šalies vyriausybės išlaidos daugiausia dengiamos valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamas sudarančiais mokesčiais, kitomis įmokomis. Kad galėtų valdyti ir išsilaikyti, atlikti jai keliamas funkcijas, parodyti reikiamą rūpinimąsi ir paramą skurstantiems bei socialiai skriaudžiamiems gyventojų sluoksniams, centrinė ir vietinė valdžia įvairiais mokesčiais ima iš žmonių atitinkamas materialines gėrybes.Vyriausybės išlaidas paprastai padengia valstybės piliečiai, mokėdami mokesčius ir rinkliavas. Mokesčiai — įstatymų tvarka viešosios valdžios nustatyta privaloma piniginė prievolė (įmoka), už kurią jokia specialia paslauga mokesčių mokėtojui nėra atlyginama.
Socialinės ir ekonominės plėtros problemos, kurias užsibrėžta Lietuvoje išspręsti įstojus į Europos Sąjungą — tai daugiausia pajamų iš mokesčių didesnio akumuliavimo valstybės ir savivaldybės biudžetuose, fizinių ir juridinių asmenų apmokestinimo, mokesčių administravimo tobulinimo problemos. Lietuva palaipsniui tampa integralia atviros pasaulinės socioekonominės sistemos dalimi, ir sėkmės biudžetinių pajamų, formuojamų daugiausia iš mokesčių ir rinkliavų, sąskaita kuo geriau tenkinti gyventojų materialinius, buitinius ir kultūrinius poreikius galima tikėtis, jei mokestinė valstybės politika bus įgyvendinama ne prasčiau negu išsivysčiusiose pasaulio šalyse.
Derybose dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje, mokesčių politikos vienodinimo su ES reikalavimais klausimas ypač aktualus. Jis eurointegraciniu lygiu pradėtas nagrinėti 2001 metų antrojoje pusėje. Įgyvendinus šalyje adekvačias ES vykdomos mokesčių politikos priemones, bus galima sparčiau plėtoti privatųjį ir viešąjį verslą, geriau patenkinti teisėtus gyventojų poreikius. Juolab kad minėtų priemonių nuoseklus realizavimas jau teikia neblogų rezultatų. Pridėtinės vertės ir Akcizų įstatymus suderinus su Europos Sąjungos acquis ir tarptautinių organizacijų reikalavimais, Juridinių asmenų pelno mokestį reglamentuojantį įstatymą pakeitus nauju Pelno mokesčio įstatymu, o fizinių asmenų pajamų mokestį bei turto ir pajamų deklaravimą apibrėžiančius įstatymus — Gyventojų pajamų mokesčio įstatymu, buvo: beveik perpus sumažintas pelno mokesčio tarifas; paprastesnė pasidarė pajamų ir sąnaudų pripažinimo tvarka; atsisakyta nepagrįstų lengvatų ir mokestinių išimčių; padidintos gyventojų neapmokestinamosios pajamos ir pan. Vyriausybės pradėti mokesčių ir pajamų politikos realūs žingsniai vidaus rinkai pagyvinti pirmiausia teigiamai atsiliepia paslaugų sferai bei vidaus prekybai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-16
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis37.65 KB
AutoriusKarolina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokesciu vaidmuo rinkos ekonomikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą