Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Bendroji mokesčių raida

Bendroji mokesčių raida

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įžanga. Bendroji mokesčių raida. Mokslinių ir empirinių požiūrių į mokesčius kaita. Klasikinių apmokestinimo principų formavimasis. Išvados.

Ištrauka

Mokesčių teorinio ir praktinio pagrindimo evoliucija apima ilgą laikotarpį. Mokesčiai susiję su valstybių istorija. Vystantis valstybėms, keičiantis jų visuomeninėms ekonominėms formacijoms, kartu keitėsi ir valstybėse imami mokesčiai, jų ėmimo tvarka, taip pat jų mokėtojai bei apmokestinimo principai.
Formuojantis valstybinėms sistemoms, atsirado poreikis imti mokesčius valstybės išlaidoms padengti. Valstybių mokesčių sistemos bei atskiri mokesčiai formavosi įvairiomis ekonominėmis, socialinėmis bei politinėmis sąlygomis. Taigi mokesčiai ir jų ėmimo tvarka buvo nuolat keičiami, pertvarkomi ir tobulinami įvairiuose valstybių raidos etapuose.
Mokesčių šaknys glūdi gilioje senovėje. Pačių seniausių žinių apie apmokestinimą rasta molinėse lentelėse, atliekant kasinėjimus Lagašo (dabar Irako teritorija) mieste, kuris priklausė valstybei, gyvavusiai prieš šešis tūkstančius metų. Ten karo metu buvo įvesti labai dideli mokesčiai, kad būtų lėšų sėkmingiems karams. Laikui bėgant, karas baigėsi, bet mokesčių našta nepalengvėjo. Pirmųjų užuominų apie mokesčius randama VI – V amžiuje prieš mūsų erą.
Istoriškai mokesčiai atsirado kartu su valstybėmis, nes reikėjo lėšų jų institucijoms išlaikyti bei valdžios funkcijoms vykdyti. Vientisos mokesčių sistemos tada nebuvo. Dažnai mokesčiai skiriami kaip duoklės – seniausia mokėjimo natūra arba pinigais forma. Pirmykštėje bendruomenėje nugalėjusios gentys duoklę rinkdavo iš nugalėtojų. Kuriantis feodalinėms valstybėms, duoklė tapo valstybiniu mokesčiu (pagalvės, žemės) ir feodaline renta. Mokesčiai nuo duoklių atsiskyrė įsigalint feodalų imunitetui (Europos stambiųjų žemvaldžių privilegijos viduramžiais, kitaip sakant, laisvė nuo prievolių). Mokesčių pajamos plaukdavo į valstybės iždą, o duokles valdiniai duodavo savo ponams – žemvaldžiams ir visa tai būdavo daroma natūra. Ilgainiui, formuojantis prekiniams – piniginiams santykiams, mokesčiai įgavo pinigų pavidalą. Vienas pirmųjų piniginių mokesčių – visų gyventojų visuotinis mokestis, kuris buvo imamas Romos imperijoje II mūsų eros amžiuje. Šis mokestis vadinosi tribūtu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMokesčių referatas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis15.11 KB
AutoriusRita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasInga Jokubauskienė
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendroji mokesciu raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Žemaitijos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Inga Jokubauskienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą