Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įgyvendinimo teisinės nuostatos

Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įgyvendinimo teisinės nuostatos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Mokesčių struktūra Lietuvoje. Pridėtinės vertės mokestis, jo reikšmė. Kas gi moka PVM Lietuvoje? PVM objektas. Apmokestinimo momentas ir apmokestinamoji vertė. PVM tarifai. Neapmokestinamos PVM prekės ir paslaugos. PVM mokesčio apskaičiavimas, mokėjimas ir deklaravimas. Apskaičiavimo metodai. PVM atskaita. PVM mokesčio mokėjimas ir deklaravimas. PVM deklaracijų rūšys. PVM mokėjimo sankcijos. PVM nagrinėjimas iš praktinės pusės. Išvados.

Ištrauka

Nuos seniausių laikų kiekvienas valstybės pilietis turėjo mokėti mokesčius – taip valdžia paskirstydavo lėšas visoms jos administruojamoms sritims. Ir šiandien kiekvienas iš mūsų, gaunantis kurios nors rūšies pajamų, turi mokėti mokesčius. Susigaudyti, kurios mūsų gaunamos pajamos kokiu mokesčiu apmokestinamos, nėra lengva, juolab kai gausybei norminių aktų išnagrinėti ir išaiškinti reikia itin daug laiko. Siekdama padėti perprasti painius įstatymus ir pasinaudoti jų teikiamomis teisėmis ir lengvatomis, savo kursinyje aš pabandysiu plačiau išnarplioti vieną iš Valstybei mokamų mokesčių – pridėtinės vertės mokestį (PVM).
Pirmuosiuose kursinio lapuose aiškinami bendri su PVM susiję dalykai: mokėtojai, objektas, mokestinis laikotarpis, tarifai. Darbe aptariamos šio mokesčio objektui atsirasti reikalingos sąlygos ir kriterijai, apmokestinimo PVM momentas ir apmokestinamoji vertė, nuo kurios turi būti apskaičiuotas pardavimo PVM, aiškinama, kurios prekės ir paslaugos yra neapmokestinamos PVM, kada PVM mokėtojas gali atskaityti prekių ar paslaugų pirkimo (importo) PVM. Nemažai dėmesio skirta šio mokesčio tarifams, kurie pagal Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo nuostatas taikytini apmokestinimo momentu. Kursinyje nagrinėjamos PVM mokėtojų prievolės, kurių viena – prievolė išrašyti PVM sąskaitą faktūrą. Taip pat aptariamas mokestinis laikotarpis, už kurį apskaičiuojamas ir deklaruojamas mokėtinas ar grąžintinas PVM, nagrinėjamos šio mokesčio deklaracijų rūšys.
Iš karto perprasti visas PVM subtilybes ir ypatumus sudėtinga, todėl temos, kurias reikėtų negrinėti ir aiškinti nuodugniau, darbe neaptartos.
Valstybės biudžeto mokestines įplaukas sudaro juridinių ir gyventojų pajamų mokesčiai, pridetinės vertės mokestis (PVM), akcizų, muitų bei kiti mokesčiai. Atskirų mokesčių lyginamasis svoris bendrose mokestinėse įplaukose yra labai nevienodas, tai akivaizdžiai matyti 1 pav. Didžausią dalį sudaro netiesioginiai (pridėtinės vertės, akcizų) bei gyventojų pajamų mokesčiai. Netiesioginius mokesčius sumoka prekių ir paslaugų vartotojai (dėl šios priežasties minėti mokesčiai dar kartais vadmami vartojimo mokesčiais), todėl jie sumuojami prie gamybos ir pardavimo kaštų ir sugrįžta pardavus prekes ar paslaugas. Pridėtinės vertės mokestis, sumokėtas, perkant medžiagas, žaliavas, įrengimus bei kitas prekes ir paslaugas, verslininkams bei jų įmonėms sugrąžinamas, jei jie yra užsiregistravę kaip PVM mokėtojai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-01
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis121.54 KB
AutoriusViktorija
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasJ. Slavickienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word PVM igyvendinimo teisines nuostatos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • J. Slavickienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą