Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Mokesčių naštos paskirstymo problemos Lietuvoje

Mokesčių naštos paskirstymo problemos Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Mokesčių kursinis darbas. Įvadas. Mokesčių esmė. Mokesčių našta. Mokesčio neigiamo poveikio verslui vystyti problema. Verslininkų kritiniai požiūriai į mokesčius ir jų poveikio verslui vertinimas. Pridėtinės vertės mokestis (PVM) ir jo taikymo problema. Pelno mokestis.

Ištrauka

Apie mokesčius jų "užkrauta" žmonėms naštą , apskaičiavimo prieštaras, rinkimo prievartinį pobūdį plačiai ir įvairiai kalbama nuo seniausių laikų. Pirmųjų rašytinių žinių apie mokesčius, pilietinę prievolę juos mokėti randama Biblijoje – senovės knygų rinkinys.
Visuotinai mokesčiai paplito kuriantis valstybėms. Dažnai jie nebuvo skiriami nuo duoklių, kaip seniausia mokėjimų natūra arba pinigais formos. Mokesčių visuotinimo ir proporcingumo principai, juos atitinkanti realinių mokesčių sistema pamažu buvo diegiama į ūkinę praktiką.Vis labiau pripažįstama, kad mokesčiai yra privalomi fizinių ir juridinių asmenų mokėjimai valstybei, jos vietos valdžios institucijoms. Įsigali samprata, kad tai svarbiausias valstybės pajamų šaltinis, vienas iš jos egzistavimo pagrindų, kad mokesčiai yra amžinasis mūsų palydovas. Šitai reziumuodamas JAV prezidentas B. Franklinas išpranašaus : " Gyvenime yra du neišvengiami dalykai – mirtis ir mokesčiai".
Taigi šio darbo tikslas atskleisti, kokios yra mokesčių naštų problemos Lietuvoje, kaip jos pasiskirstomos mokėtojams.

Mokestis – mokesčio įstatyme mokesčių mokėtojui nustatyta piniginė prievolė valstybei. Šiame Įstatyme mokesčio sąvoka apima ir 13 straipsnyje nurodytas įmokas ir rinkliavas.
Visi mokesčiai įgyvendinami pagal tam tikrą apmokestinimo instrumentarijų, kuris apima mokesčių elementus (subjektą, objektą, šaltinį, apmokestinimo vienetą, lengvatas, mokesčio sumą), mokesčio ėmimo būdą bei nustatymo metodą.
Mokesčių mokėtojas - asmuo, kuriam pagal mokesčio įstatymą yra nustatyta prievolė mokėti mokestį. Mokesčių mokėtoju pagal šį Įstatymą laikomas ir mokestį išskaičiuojantis asmuo, tai yra šio Įstatymo nuostatos minėtam asmeniui taikomos taip pat kaip ir mokesčių mokėtojui, išskyrus tiesiogiai numatytus specialius atvejus. Muitų atžvilgiu mokesčių mokėtoju laikomas asmuo, privalantis sumokėti skolą muitinei (skolininkas).
Lietuvos Respublikos valstybinė mokesčių sistema
Kiekviena valstybė turi savo mokestinę sandarą ir valstybinę mokesčių sistemą, apspręsta valstybės sandaros ypatumą. Mokestinė valstybės sandara – valstybės mokesčių sistemos nustatymas ir jos organizavimo principai, o valstybinė mokesčių sistema – valstybėje nustatyti mokesčiai, sudarantys teisiškai ir ekonomiškai pagrįstą visumą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis44.62 KB
AutoriusViktorija
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokesciu nastos paskirstymo problemos Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą