Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Lietuvos Respublikos mokesčių sistema

Lietuvos Respublikos mokesčių sistema

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Mokesčių esmė. Apmokestinimo uždaviniai ir principai. Mokesčių istorija. Lietuvos mokesčių sistemos raida. Mokesčių funkcijos. Mokesčių teorijos. Mokesčių klasifikacija. Vienetiniai, proporciniai, progresiniai ir regresiniai mokesčiai. Lietuvos mokesčių sistema. Pridėtinės vertės mokestis. Akcizai. Įmonių ir organizacijų nekilnojamo turto mokestis. Žemės mokestis. Mokestis už valstybės gamtos išteklius. Naftos ir dujų išteklių mokestis. Paveldimo mokestis. Žyminis mokestis. Muitai. Loterijų ir azartinių lošimų mokestis. Išvados. Priedai (3).

Ištrauka

"Mokesčiai muitų pavidalu suartina svetimas tautas, bet tie patys mokesčiai gali paversti aršiais priešais ir kaimynines draugiškas valstybes. Mokesčiai – techninio progreso priemonė, bet dažnai ir techniškai atsilikusios pramonės apsauga. Mokesčiai yra padarę pasauliui daug gero, bet drauge sukūrę ir be galo daug blogio." Tokiais gražiais žodžiais apibūdina mums įžymus ekonomikos mokslų tyrinėtojas J. Ozerovas .
Jau labai daug metų yra nagrinėjama koki poveikį daro mokesčiai mūsų visuomenėje. Tačiau žinoma yra tik tai, kad mokesčių padariniai gali būti labai įvairūs. Kartais vieni kitiems priešingi. Visais laikais ir visose valstybėse buvo ir bus vengiančių mokėti mokesčius. Tačiau nereikia painiuoti mokesčių su baudomis, nors tai kaip ir baudos yra privalomi mokėjimai.
Laukiniai žmonės nežinojo mokesčių. Taip pat negalime teigti, kad su valstybes atsiradimu atsirado ir mokesčiai. Jie be abejo atsirado daug ankščiau. Tačiau jų taikymo mastas nebuvo toks platus. Laikui bėgant keitėsi ir sunkėjo socialiniai, ekonominiai ir politiniai santykiai ne tik valstybių viduje, bet ir tarptautinių požiūrių. Vystėsi valstybių biurokratinis aparatas, didėjo valstybių išlaidos, tai ir įtakojo mokesčių evoliuciją, kuri ir privedė prie mūsų šiuolaikinės mokesčių sistemos. Nors mes nekarta turėjome progos įsitikinti tuo, kad mokesčiai gali turėti ir neigiama įtaką, tačiau negalime paneigti jų teigiamo poveikio. Nors mokesčiai ir neturi paklaikimo nei tarp gyventoju, nei tarp organizacijų vis dėlto yra aišku, kad be jų negali egzistuoti nei sveikatos apsaugos sistema, nei švietimo sistema, nei socialinio aprūpinimo sistema, krašto apsaugos sistema ir.t... Tai yra valstybės pamatai. Taigi kas yra mokesčiai? Mokesčiai – tai civilizacijos išradimas, padovanojęs mums muziejus ir kalėjimus, mokslo šventoves ir atomines bombas. Visi žino, kad mokesčius galima panaudoti geram ir piktam, tačiau dėl to ne mokesčiai yra kalti, o žmonės, kurie juos tvarko.
Mokesčiai yra gyventojų ir ūkinių subjektų prievolės, teisiškai reguliuojama nacionalinių pajamų perskirstymo forma bendriems poreikiams tenkinti.
Taigi šiame darbe aptarsiu Jums apie mokesčių esmę, funkcijas, klasifikavimą ir be abejo apie Lietuvos mokesčių sistemą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-27
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis41.35 KB
AutoriusInesa
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos mokesciu sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą