Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Mokesčių kaita integruojantis į Europos Sąjungą (ES)

Mokesčių kaita integruojantis į Europos Sąjungą (ES)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Mokesčių suvienodinimas. Lietuvos mokesčių politika Europos Sąjungos (ES) atžvilgiu. Mokesčių administravimo sistemos pokyčiai. Galima mokesčių kaita. Pelno mokestis. Mažesnių ir paprastesnių mokesčių nauda. Mokesčių sistemos perspektyvos verslo plėtrai. Europos Sąjungos (ES) teisės aktų įtaka verslui. Išvados.

Ištrauka

Šiame darbe aptarsime ES vykusius mokesčių harmonizavimo procesus, kurie buvo svarbūs ir Lietuvai, integruojantis į ES ekonominę erdvę bei šio proceso poveikį esamai mokesčių politikai Lietuvoje.
Ekonominės integracijos pagrindas – bendra vidaus rinka, kuri remiasi laisvų asmenų, prekių bei paslaugų ir kapitalo judėjimu tarp šalių. Nei viena valstybė narė negali savo piliečių vertinti palankiau už kitų šalių partnerių asmenis. Įmonės gali laisvai gaminti bei parduoti savo veiklos produktus jų pačių pasirinktoje šalyje.
Esminis laisvo prekių ar paslaugų judėjimo užtikrinimo veiksnys yra mokesčių skirtumų, turinčių įtakos prekybai tarp valstybių narių sumažinimas. Šie skirtumai sudaro nelygias konkurencines sąlygas ir yra kliūtis laisvam prekių bei paslaugų ir kapitalo judėjimui, taip pat veikia darbo išteklių ir įmonių sprendimus. Kuriant bendrą vidaus rinką, pirmiausiai buvo numatyta panaikinti visus iki Europos Ekonomijos Bendrijos atsiradimo importo ir eksporto tarp valstybių narių muitus. Sukūrus Europos šalių Muitų sąjungą ir įvedus bendrą muitų tarifą aplink visą bendrijos išorinę sieną, įvežamoms prekėms buvo sudaromas vienodas muitų barjeras bei panaikintos prekybos kliūtys dėl skirtingų muitų. Be to, iš valstybių narių surenkamos muitų mokesčių įplaukos tapo vienu iš bendrijos pajamų šaltinių. Bendrija gauna pajamų ne tik iš savo muitų mokesčių, bet ir iš PVM dalies, rinkliavų, imamų už žemės ūkio produktų importą ir kitų šaltinių. Sąjungos vidaus rinkoje tarpusavio prekybos kliūtys susidaro ir dėl šalių narių kitų apmokestinimo instrumentarijaus principų, t.y. skiriasi mokesčių rūšys, jų elementai, mokesčio ėmimo būdai, nustatymo metodai bei mokesčių našta.
Atskirų šalių mokesčių derinimas svarbus ne tik ES, bet ir tarptautiniu mastu. Tarptautinio mokesčių įstatymo koncepcija apimtų mokesčio įstatymus, susijusius su tarptautiniais sandoriais, įstatymus, siekiant išvengti dvigubo apmokestinimo, taip pat apimtų dalį tarptautinio viešojo įstatymo.
Mokesčių harmonizavimas suprantamas kaip procesas, kai šalių mokesčių sistemos derinamos ir vienodinamos siekiant netrukdyti laisvo prekių, paslaugų, asmenų ir kapitalo judėjimo tarp šalių. Mokesčio suderinimo laipsnis priklauso nuo integracijos laipsnio ir narių skaičiaus. Laisvosios prekybos zonoje, kur panaikintos tik prekybos kliūtys tarp šalių, mokesčių suderinimo reikalavimai yra minimalūs. Tačiau mokesčių harmonizavimas būtinas, kai vienos šalies narės fiskaliniai sprendimai veikia kitų šalių ekonomiką. Šiuo atveju siekiama padaryti skirtingas mokesčių sistemas palyginamas tarpusavyje ir netrukdančias siekti ekonominių bei finansinių Sąjungos tikslų. Per ilgesnį laikotarpį šalys narės turės sukurti glaudžiai integruotą mokesčių sistemą, o tai pasiekiama arba esant centralizuotai koordinacijai, arba per rinkos procesus.
Sukūrus Europos šalių Muitų Sąjungą, buvo siekiama panaikinti visas prekybos kliūtis, tačiau sukurti bendrą tobulos konkurencijos rinką nebuvo paprastą, dėl to, kad mokesčių sistemos įvairiose ES šalyse skiriasi įvairiais aspektais: apmokestinimo baze, mokesčių dydžiu, mokesčių tipu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-20
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis51.32 KB
AutoriusGerda
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokesciu kaita integruojantis i Europos Sajunga (ES) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą