Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Lietuvos Respublikos (LR) ir užsienio šalių mokesčių sistemų palyginamoji analizė

Lietuvos Respublikos (LR) ir užsienio šalių mokesčių sistemų palyginamoji analizė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Teorinė dalis. Valstybės pajamų šaltiniai. Mokesčių funkcijos ir savybes. Akcentuojant tokius mokesčių sistemos komponentus kaip mokesčių subjektas ir objektas, mokesčiai klasifikuojami. "Geros" mokesčių sistemos principai. Mokesčių sistemos analizė. Analitinė dalis. Lietuvos mokesčių sistema. Lietuva ir Slovakija - dvi panašios šalys, tačiau... Europos Sąjungos (ES) mokesčių politika. Mokesčių harmonizavimas ir koordinavimas. Lietuvos mokesčių sistema Europos Sąjungos (ES) šalių fone. Mokestinis godumas nebūtinai duoda mokestines pajamas. 2005 metų mokestiniai perstumdymai. Šiandienos poreikiai mažinti mokesčius. O kaip su biudžetu?

Ištrauka

Nuo 1990 metų Lietuvos mokesčių sistema "praėjo" ilgą kūrimo ir reformų kelią. Per 15 Nepriklausomybės metų priimta daugiau kaip 25 mokesčių, įmokų ir rinkliavų įstatymų, kurie daug kartų buvo keisti, taisyti ir pertaisyti. Mokesčių įstatymus "lydi" daug aiškinamųjų raštų, taisyklių ir komentarų. Besivystančiai šaliai sukurti gerą mokesčių sistemą yra gana sudėtinga - mokesčių sistema buvo daug kartų keista, dėl to nestabili, sudėtinga, neišvengta daugkartinio apmokestinimo. Naujos Vyriausybės siekis įvesti naujus mokesčius, apmokestinant gyventojų nekilnojamąjį turtą, parodė, kad mokesčių reforma nėra baigta. Šešėlinės ekonomikos egzistavimas, mokesčių naštos didėjimas gyventojams – tai tik dalis problemų, kurioms išspręsti Vyriausybė nesiima radikalių priemonių. Todėl reikėtų analizuoti kitų šalių mokesčių sistemas ir pasimokius iš jų klaidų tobulinti Lietuvos mokesčių sistemą.
Darbe apžvelgiu Lietuvos mokesčių sistemą, iš ko ji susideda, kaip sistemą vertina pasaulio bankas. Rėmiausi kuo naujesniais šaltiniais - straipsniais internete, nes čia skelbiama informacija nepasenusi ir pateikiama iškart įvykus pasikeitimams.
Lietuva prieš dvejus metus įstojo į Europos Sąjungą, todėl keitėsi mokesčių sistema, ar bent jau einama ta linkme, kad mokesčių sistema panašėtų į labiau išsivysčiusių ES šalių mokesčių sistemas, todėl darbe daugiausiai aprašau ES šalių mokesčių sistemas, lyginu su Lietuvos sistema.
Viena iš panašiausių į Lietuvą pagal dydį ir gyventojų skaičių Europos Sąjungos šalių yra Slovakija, ji įstojo į ES kartu su Lietuva, tačiau jos mokesčių sistema tobulesnė. Darbo skyrius apie Slovakiją puikiai paaiškina mūsų galimybes ateityje, bei galėtų būti pavyzdys darant mokesčių sistemos koregavimą Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-16
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis45.35 KB
AutoriusAiste
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos (LR) ir uzsienio saliu mokesciu sistemu palyginamoji analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą