Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Pridėtinės vertės mokestis (PVM) Lietuvoje ir Europos Sąjungos (ES) šalyse

Pridėtinės vertės mokestis (PVM) Lietuvoje ir Europos Sąjungos (ES) šalyse

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) ypatumai Lietuvoje. Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) formavimosi raida Lietuvoje. Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) objektas. Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifai. Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) apmokestinimo momentas. PVM mokestis Europos Sąjungoje (ES). PVM mokestis Europos Sąjungos (ES) šalyse. Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) Lietuvoje ir Europos Sąjungoje (ES) palyginimas. PVM mokesčio analizė Lietuvoje. Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) problemos. Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) taikymo praktikoje problemos. Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) privalumai. PVM mokesčio tobulinimo galimybės Lietuvoje. Išvados. Naudojamasi 1998 metų duomenimis.

Ištrauka

Daugelyje pasaulio šalių mokesčių sistemas sudaro įvairūs mokesčiai, tačiau labiausiai paplitęs yra pridėtinės vertės mokestis. Valstybėje, kurioje yra įvestas šis mokestis, jį moka kiekvienas. Juk PVM yra vartojimo mokestis, jį sumoka galutinis vartotojas, nesvarbu, ar jis yra fizinis ar juridinis asmuo . Šiam mokesčiui yra skiriama daug dėmesio, įvairių šalių ekspertai mėgina išsiaiškinti PVM taikymo privalumus ir trūkumus.
PVM išrado prancūzas M. Lore. 1954 metais jis aprašė šio mokesčio veikimo schemą ir pasiūlė jį įvesti vietoj apyvartos mokesčio. PVM greitai paplito įvairiose pasaulio šalyse ir dabar jį taiko apie 50 valstybių, kurios visos yra Europos Sąjungos šalys. "Istorijoje nėra žinoma atvejo, kad teoriškai sukurtas mokestis taip greitai būtų įgyvendintas praktikoje ir daugelyje šalių taptų pagrindiniu vartojimo mokesčiu". (Pajuodienė, 1993, p. 29). Kyla klausimas: kodėl PVM toks populiarus? Kiekvienos šalies vyriausybė siekia gauti į biudžetą kuo daugiau mokestinių įplaukų, o PVM tam ir yra parankus. Šis mokestis turi plačią apmokestinimo bazę, nesudėtinga apmokestinti paslaugas, mokesčio veikimo mechanizmas trukdo išvengti apmokestinimo, lengva jį surinkti. Kaip mano Europos Sąjungos PHARE programos atstovas Lietuvoje Antonis Varmingtonas, vartojimo mokesčiai, kuriems priskiriamas ir PVM, skatina šalies ekonomikos augimą, ką įrodė daugelio šalių patyrimas .
Pagrindinis šio darbo tikslas – PVM mokesčio ypatymai Lietuvoje ir ES.
Darbo objektas – pridėtinės vertės mokestis, jo apskaita, administravimo problemos.
Pagrindiniai darbo uždaviniai:
Aprašyti PVM mokesčio esmę;
Išsiaiškinti kas yra PVM objektas, struktūra ir tarifų paskirstymas.
Palyginti ES PVM mokestį su Lietuvos:
Nustayti esminius skirtumus
Išsiaiškinti trūkumus bei privalumus;
Mokesčio tobulinimo galimybės Lietuvoje; ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-24
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis40.98 KB
Autoriussimair666
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pridetines vertes mokestis (PVM) Lietuvoje ir Europos Sajungos (ES) salyse [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą