Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Lietuvos mokesčių sistema (7)

Lietuvos mokesčių sistema (7)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Mokesčių ir mokesčių sistemos teoriniai pagrindai. Mokesčiai ir jų esmė. Apmokestinimo instrumentarijus. Apmokestinimo principai. Mokesčių sistema, jos principai. Lietuvos mokesčių sistema, jos analizė. Mokesčių sudėtis ir klasifikacija. Mokesčių sistemos raida ir problemos. Lietuvos mokesčių sistemos analizė. Mokesčių našta. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Mokesčiai yra valstybės ar teritorinės valdžios nustatyti įstatyminiais aktais privalomi mokėjimai į tam tikro valdymo lygio biudžetą ar nebiudžetinius fondus.
Mokesčiai - verslo sudėtinė dalis. Juos moka (arba turi mokėti) visi: ir užsiimantys individualia veikla fiziniai asmenys, ir personalinės įmonės, ir biudžetinės įstaigos, ir akcinės bendrovės. Įvairiais mokesčiais apmokestinamos įmonių uždirbtos pajamos ir pelnas, sukurta pridėtinė vertė, samdomiems darbuotojams išmokėtas darbo užmokestis, akcininkams skirti dividendai, įmonės įsigytas nekilnojamasis turtas ir daugelis kitų objektų. Iš kitos pusės, mokesčiai yra privalomieji mokėjimai valstybei. Valstybei nuolat reikalingi ištekliai, kurie yra gaunami iš nacionalinio biudžeto pajamų.
Kiekvienos valstybės finansų būklę lemia jos mokesčių sistema. Keičiantis valstybės ekonominei ir politinei sistemai, mokesčių sistema taip keičiasi. Todėl mokesčių sistema turi atitikti ekonomikos raidos gaires, turi būti perspektyvi, skatinti verslą. Šalies mokesčių sistema formuojama atsižvelgiant į apmokestinimui keliamus reikalavimus, kurie išreiškiami per šalyje vykdomą mokesčių politiką.
Lietuvoje esančiai mokesčių sistemai būdingas daugkartinis apmokestinimas, šešėlinės ekonomikos egzistavimas, mokesčių naštos didėjimas gyventojams [5,44 psl].
Šio darbo tikslas supažindinti su Lietuvos Respublikos mokesčių sistema, joje vykdoma reforma, taip pat apžvelgti Lietuvos mokesčių sistemos istorinę raidą, jų esmę.
Pirmoje kursinio darbo dalyje pristatoma mokesčių raida, jų esmė, apmokestinimo principai.
Antroji darbo dalis skirta Lietuvos Respublikos mokesčių sistemos analizei. Šioje dalyje nagrinėjamos mokesčių rūšys , klasifikacija, mokesčių sistemos pokyčiai. Nacionalinio biudžeto struktūra, išanalizuoti ir pateikti Lietuvos mokestinių pajamų struktūrą, pagrindinę mokesčių dalį mokestinėse pajamose. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-05
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis55.88 KB
AutoriusRita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos mokesciu sistema (7) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą