Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Lietuvos Respublikos (LR) mokesčių sistemos įtaka UAB "Rimo baldai" verslui

Lietuvos Respublikos (LR) mokesčių sistemos įtaka UAB "Rimo baldai" verslui

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Įvadas. Informacinių šaltinių apžvalga. Mokesčių funkcijos. Mokesčių klasifikacija. Mokesčių sistema. Gyventojų pajamų mokestis. Pelno mokestis. Įmoka į garantinį fondą. Valstybinis socialinis draudimas. Pridėtinės vertės mokestis. Nekilnojamo turto mokestis. Darbo metodai ir priemonės. UAB "Rimo baldai" veiklos pristatymas. Darbo rezultatai ir jų aptarimas. UAB "Rimo baldai" mokami mokesčiai. Išvados.

Ištrauka

Mokesčių esmė yra tai, kad valstybė turi sukaupti tam tikrus piniginius (ar natūrinius) išteklius savo veiklai, t.y. fukcijomos vykdyti. Mokesčių esmę apibūdina ir kiti jų bruožai. Valstybė jai būtinus išteklius kaupia įstatymų nustatyta tvarka prievarta imdama mokesčius iš mokėtojų.
Jau daugelį šimtų metų įvairiose pasaulio šalyse bandoma nustatyti, kokią įtaką mokesčių politika daro visuomenei. Tačiau žinoma yra tik tai, kad mokesčių padariniai gali būti labai įvairūs, dažnai vieni kitiems priešingi. Kai kas mano, kad galima geriausiai pažinti daiktų esmę ir duoti jų nusakymą pagal tų daiktų esmę ir duoti jų nusakymą pagal tų daiktų padarinius, bet tokio daiktų pažinimo ir nusakymo metodo neįmanoma pritaikyti mokesčių esmei nustatyti. Tais tokiais skirtingais, dažnai vieni kitiems priešingais, mokesčių padariniais ir labai nevienodais jų privalumais turbūt ir galima paaiškinti tą didelį įvairių amžių, ar to paties amžiaus įvairių ekonomistų bei teisininkų tiekiamą mokesčių nusakymų skaičių bei įvairumą.
Keičiantis ekonominei pasaulio struktūrai kartu keičiasi visuomeninio bei politinio gyvenimo sąlygos. Dėl to kinta ir žmonių pažiūros į mokesčius. Todėl norint suprasti mokesčių politikos esmę reikia išanalizuoti šių dienų mokesčių sistemą.
Objektas : įmonės UAB "Rimo baldai" mokami mokesčiai.
Pirmoje darbo dalyje atliekama informacijos šaltinių apžvalga, t.y. mokesčių funkcijos, klasifikacija, aprašoma mokesčių sistema, t. y. kiekvieno mokesčio objektas, subjektas, mokesčio deklaravimas, tarifai, sumos ir lengvatos.
Antroje dalyje rašoma apie įmonės veiklą.
Trečioje dalyje pateikiami įmones mokamų mokesčių analizė.
Kursinio darbo problema – per didelė našta tenkanti įmonėms mokant mokesčius.
Tikslas – išanalizuoti Lietuvos mokesčių sistemą ir įvertinti mokesčių sistemos įtaką pasirinktam verslui.Kad įgyvendinti iškeltą tikslą , suformuoti šie darbo uždaviniai :
1. Apibūdinti informacijos šaltinius apie Lietuvos mokesčių sistemą;
2. Aprašyti pasirinktą įmonę ir jos mokamus mokesčius;
3. Atlikti analizę.


Darbe naudojami tyrimo metodai : Mokesčių funkcijos ir klasifikacija, Lietuvos mokesčių sistemos analizė, pasirinktų šešių mokesčių išsami analizė, tai yra mokesčio objektas, subjektas, tarifas, deklaravimas, lengvatos.
Rašant kursinį darbą, buvo naudojama įvairi literatūra, ypač plačiai Lietuvos mokesčių sistemos literatūra, taip pat internetinė literatūra. Literatūros sąrašas pateiktas kursinio darbo pabaigoje.
Šiame darbe buvo pasiringta įmonė "Rimo baldai" užsiimanti didmenine ir mažmeninę prekyba. Išanalizavau įmonės mokamus mokesčius 2002, 2003 ir 2004 metais.


Kvalifikacijos kompetencijų sąrašas :

1. Ūkio subjektų veiklos specifika ir finansų valdymo vertinimas;
2. Finansinių priemonių, finansinių institucijų ir finansinių rinkų vertinimas;
3. Kreditinių įmonių veiklos specifikos vertinimas;
4. Finansinės mokestinės, bei statistinės atskaitomybės rengimas bei vertinimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-03
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis61.46 KB
Autoriusvilma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos mokesciu sistemos itaka UAB Rimo baldai verslui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 34 puslapiai 
  • Socialinių mokslų kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą