Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Verslo mokesčių vengimas: praktika ir prevencija

Verslo mokesčių vengimas: praktika ir prevencija

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įžanga. Verslas ir mokesčiai. Mokesčių vengimo samprata. Mokesčių vengimo principai. Mokesčių administravimas ir kontrolė. Dažniausiai nustatomi mokesčių vengimo būdai. Teisinė atsakomybė už mokesčių įstatymo pažeidimus. Išvados.

Ištrauka

Nuo seniausių laikų žinomas svarbiausias finansinis šaltinis, duodantis lėšų atlikti įvairias – apsaugos, gamybinės ir komercinės veiklos, socialinės plėtros (švietimo, mokslo, meno, visuomenės rekreacijos), administravimo ir kitas panašias funkcijas, yra mokesčiai. Minėtas ir kitas funkcijas per parlamentą ir kitas institucijas vykdo kiekvienos civilizuotos valstybės vyriausybė. Valdžia pati nieko negamina ir neparduoda. Tačiau kasmet turi išleisti milžiniškas sumaskrašto gynybai, valstybės valdymo aparatui išlaikyti, atsargoms sudaryti įvairių rūšių prekėms (paslaugoms) pirkti, pensijoms bei palūkanoms už paskolas mokėti ir panašiai. Taigi, vyriausybės išlaidas padengia valstybės piliečiai, mokėdami mokesčius ir rinkliavas. Mokesčiai – įstatymų tvarka viešosios valdžios nustatyta privaloma pinignė prievolė (įmoka), už kurią jokia specialia paslauga mokesčio mokėtojui nėra atsilyginama. Taigi galima drąsiai tegti, kad mokesčiai yra neatskiriama dabartinės visuomenės gyvenimo dalis. Tačiau nevisi noriai moka jiems priskaičiuotus mokesčiu. Vis dažniau susiduriama su tokia problema, kaip mokesčių vengimas. Nuolat augant šio reiškinio mastams ir jo sukeliamos žalos dydžiui ši problema vis dažniau patraukia visuomenėsir valdžios dėmesį.(1)
Mano darbo tema yra "Verslo mokesčių vengimas: praktika ir prevencija" šią temą pasirinkau, nes ji yra labai aktuali šiandieniniame mūsų gyvenime. Nes augant pasaulinei ekonomikai, didėjant tiek juridinių, tiek fizinių asmenų pajamoms, tuo pačiu ir augant išlaidoms aprūpinant juos tokiomis prekėmis ir paslaugomis, kurių tiekimu visuomenei rūpinasi valstybė, auga ir mokesčiai. Didėja esamų mokesčių tarifas, atsiranda naujų papildomų mokesčių, o tai nuolat sukelia visuomenės nepasitenkinimą ir skatina jos nariu įvairiais būdais, kartais net ir nelegaliais, mažinti savo mokestines išlaidas. Taigi, mokesčių vengimo problema tampa labai aktuali.
Kad būtų paprasčiau suvokti, kas tai yra tas verslo mokečių vangimas, kaip jis vykdomas, kokia jo reikšmė, savo darbe aš aptariau tokias aspektus:
• Verslas ir mokesčiai;
• mokesčių vangimo samprata;
• mokesčių vengimo principai;
• mokesčių administravymas ir kontrolė;
• dažniausiai nustatomi mokesčių vangimo būdai;
• teisinė atsakomybė už mokesčių įstatymo pažeidimus.
Pirmoje dalyje stengiausi parodyti koks ryšys yra tarp veslo ir mokesčių, kitose dalyse jau konkrečiai kalbama apie verslo mkesčių vangimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-27
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis32.09 KB
AutoriusModesta
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo mokesciu vengimas praktika ir prevencija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą