Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Lietuvos mokesčių sistema (5)

Lietuvos mokesčių sistema (5)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Įvadas. Mokesčių reikšmė šiuolaikinėje Lietuvoje. Mokesčių turinys ir apmokestinimo principai. Mokesčių rūšys. Gyventojų pajamų mokestis. Pelno mokestis. Pridėtinės vertės mokestis. Mokesčių harmonizavimas Lietuvai įstojus į Europos sąjungą. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena valstybė, veikdama per parlamentą ir valdymo organus, atlieka daug funkcijų – apsaugos, gamybinės ir komercinės veiklos, vystymo šalyje (švietimo, mokslo, meno, visuomenės reakcijos) ir administravimo funkcijas. Šių funkcijų vykdymui reikia didelių finansinių išteklių, kurių svarbiausias, nuo seniausių laikų žinomas šaltinis yra mokesčiai.
Mokesčių sistema - tai lyg sandoris tarp valstybės ir piliečio, kuriame nuolat vyksta optimalaus abiejų pusių intereso suderinimo paieška. Siekiama atrasti tokias mokesčių sistemos sąlygas, kurios užtikrintų valstybės funkcijų vykdymą ne tik dabartiniame ekonominio ciklo etape, bet ir ateityje .
1990 m atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, kartu formuojasi, nors ir nuolat keičiama bei kritikuojama, šalies mokesčių sistema. Per nepriklausomybės metus mokesčių klausimais priimta nemažai (24) įstatymų, daugybė nutarimų ir mėginama jais reguliuoti krašto ekonominius bei socialinius procesus.
Užsienio mokslininkai intensyviai nagrinėjo apmokestinimo klausimus. Pagrindiniai iš jų: W.M.Hoffman, N. Tideman, J.R. Arsonson, J. L. Mikesell, J.E. Smith ir daug kitų. Ne maža ir Lietuvos autorių domėjosi šia tema : V.Jurgutis, J. Rimas, R. Stačiokas, K.Lukoševičius, G.M.Pajuodienė.
Lietuvos valstybės mokesčių sistema dar tik kuriama, ir būsimajam ar jau dabartiniams verslininkui bei vadybininkui, administratoriui norint nestabilioje veikloje veiklos bei finansų rinkų konkurencinėje aplinkoje priimti kvalifikuotus sprendimus, svarbu šiuos sudėtingus finansinius santykius pažinti, suvokti analizuoti. Paskutiniais metais pakeitimų mokesčių sistemoje buvo be galo daug. Visų pakitimų rezultatus geriausiai galime matyti metų gale susumavus bendrus rezultatus.
Taigi nežiūrint į šios temos komplikuotumą, šios temos klausimai yra plačiai diskutuotini ir tai rodo šios temos teorinį ir praktinį aktualumą.
Šio darbo tiklsas - išanalizuoti Lietuvo mokesčių sistemos reikšmę, jos įtaką Lietuvai, įvertinti apmoketinimo principus ir apibendrinti mokesčių harmonizavimą įstojus į ES. Dėmesys sutelktas pagrindiniams ir daugiausiai Lietuvos biudžeto pajamas sudarantiems mokesčiams: gyventojų pajamų mokestis, PVM mokestis, ir pelno mokestis.
Šio darbo uždaviniai:
- atskleisti apmokestinimo teorinius pagrindus;
- pateikti Lietuvos Respublikos mokesčių sistemą, jos formavimosi dėsningumą;
-apibudinti pagrindinius lietuvos mokesčius;
-apžvelgti harmonizavimosi aspektus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-21
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis64.6 KB
Autoriusjurgita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos mokesciu sistema (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą