Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Mokesčių vaidmuo valstybės pajamų formavime Lietuvoje

Mokesčių vaidmuo valstybės pajamų formavime Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Ekonomikos teorijos kursinis darbas. Įvadas. Lietuvos mokesčių sistema. Mokesčių pertvarkymas, atkūrus Lietuvos nepriklausomybę. Dabartinė Lietuvos mokesčių sistema. Biudžeto pajamų struktūra. Lietuvos Respublikos biudžeto sandara. 1999-2003 m. biudžeto pajamų struktūros palyginamoji analizė. Mokesčių vaidmuo biudžeto pajamų formavime. Mokesčių naštos analizė. Lietuvos mokesčių sistemos problemos. Išvados. Priedai.

Ištrauka

Kiekviena valstybė, veikdama per parlamentą ir valdymo organus, atlieka daug įvairių funkcijų: apsaugos, gamybinės-komercinės veiklos, švietimo, meno, mokslo, visuomenės rekreacijos vystymo bei administracines funkcijas. Šių funkcijų vykdymui reikai didelių finansinių išteklių, kurių svarbiausias, nuo seniausių laikų žinomas yra mokesčiai, be kurių valstybė negalėtų gyvuoti.
Ne tiek gausu yra ekonomikos temų, kurios sukeltų taip daug prieštaravimų kaip mokesčiai. Nors dauguma sutinka, kad be mokesčių negali išsiversti nei viena valstybė, tačiau vis tik mokesčius visi linkę daugiau kritikuoti nei girti. Apklausose apie verslo sąlygas Lietuvoje verslo visuomenė tarp didžiausių kliūčių vardija painias mokesčių taisykles, sudėtingą mokesčių administravimą bei didelę mokesčių naštą.
Mokesčiai atsirado, kai tik susikūrė valstybė, ir jie yra ūkio subjektų ir gyventojų privalomieji mokėjimai į valstybės iždą. Prieš daugelį metų JAV veikėjas Benjaminas Franklinas (Benjamin Franklin,1706-1790) yra sakęs: "Šiame pasaulyje nieko nėra tikra, išskyrus mirtį ir mokesčius". Mokesčiai buvo ir bus. Dabar mokesčiai suprantami kaip valstybės pajamų šaltinis, kaip galinga ekonominė priemonė valstybės rankose. Per mokesčių įstatymus vykdomas šalies ekonominis reguliavimas. Svarbu tik, iš ko ir kokio dydžio jie imami.
Lietuvos mokesčių sistema, kuri nuolat kritikuojama, pradėjo formuotis 1990 m. atkūrus Lietuvos nepriklausomybę. Per 14 nepriklausimybės metų mokesčių klausimais priimta nemažai įstatymų, nutarimų, kuriais mėginama reguliuoti krašto ekonominius ir socialinius procesus. Mokesčiai yra galingas įrankis, nes valstybės mokesčių politika (mokesčių nomenklatūra, taikomi tarifų dydžiai, bazių nustatymo tvarka, taikomų lengvatų sistema, mokesčių mokėjimo taisyklės bei baudų sistema) tiesiogiai veikia ne tik pajamų perskirstymą, bet ir finansinę gyventojų, ūkio subjektų padėtį, skatina ar neskatina nacionalinės ekonomikos augimą.
Mokesčių naštos klausimais nemažai svarsto Lietuvoje ir įvairios verslininkų asociacijos, ir atskiri autoriai. Lietuvos Respublikos Vyriausybė taip pat 1998-08-11 nutarimu Nr.1016 patvirtintoje programoje numatė klausimą dėl mokesčių teisinės bazės sutvarkymo: "Teisingas apmokestinimas užtikrinamas tada, kai kiekvienas subjektas sumoka valstybei proporcingą dalį savo pajamų".
Mano kursinio darbo tikslas yra apibūdinti mokesčių sistemą Lietuvoje, išanalizuoti valstybės pajamų struktūrą, išsiaiškinti mokesčių svarbą, formuojant nacionalinio biudžeto pajamas, kokie mokesčiai sudaro pagrindines biudžeto pajamas, išanalizuoti mokesčių krūvį bei apibendrinti mokesčių sistemos problemas.
Pirmoje dalyje apibūdinama mokesčių sistema Lietuvoje, antroje dalyje analizuojama biudžeto pajamų struktūra, ir trečioje dalyje aptariamos mokesčių sistemos problemos.
Rašant darbą , naudojausi literatūra, nurodyta sąraše, taip pat ir normatyviniais dokumentais, statistiniais duomenimis, Laisvosios rinkos instituto paruoštais pranešimais, ekonominiais žurnalais, publicistiniais straipsniais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-22
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis54.15 KB
AutoriusJolanta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokesciu vaidmuo valstybes pajamu formavime Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą