Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Lietuvos mokesčių sistema (2)

Lietuvos mokesčių sistema (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Mokesčiai. Lietuvos mokesčių sistema. Mokesčių esmė ir apmokestinimo principai. Teisingumas. Ekonominis efektyvumas. Administravimo paprastumas. Mokestinių įplaukų produktyvumas ir elastingumas. Lietuvos mokesčių sistema. Mokesčių sistemos principai ir sudėtis. Lietuvos mokesčių sistemos reformos. Mokesčių našta Lietuvoje. Mokesčių naštos dydžio išmatavimas. Mokesčių našta darbo jėgai. Išvados.

Ištrauka

Mokesčiai - tai kaina už valstybės teikiamas paslaugas. Pirmieji šios teorijos šalininkai buvo A.Smitas ir D.Rikardas. Šiame amžiuje šią teoriją plėtojo Dž.Bjukanenas ir Dž.Hiksas. Valstybė įgyvendina savo politiką atsižvelgdama į visų gyventojų interesus, o už tai jai priklauso tam tikras atlygis, kurį ir sudaro renkami mokesčiai
Mokesčiai yra nuo seniausių laikų žinomas svarbiausias valstybės finansinis šaltinis, jos gyvavimo pagrindas, vyraujanti biudžeto įplaukų akumuliavimo forma. Mokesčių sistema apibrėžiama kaip šalyje egzistuojančių mokesčių, įplaukų ir rinkliavų visuma, nustatyta sprendžiant apmokestinimui keliamus uždavinius ir išreiškianti valstybės socialinę, ekonominę ir fiskalinę politiką. Mokesčių sistema turi skatinti ekonomikos plėtrą. Keičiantis šalies ekonomikai ir politinei situacijai, mokesčių sistema taip pat turi neišvengiamai keistis. Mokesčiai sudaro pagrindinę rinkos ekonomikos šalių valstybės biudžeto pajamų dalį. Pirmasis bendras rodiklis, apibūdinantis jų vaidmenį šalies ekonomikoje, yra visų apmokestinimo įplaukų dalis bendrajame vidaus produkte. Antrasis mokesčių rodiklis apibūdina apmokestinimo pajamų pasiskirstymą pagal įvairius biudžeto sandaros lygmenis. Mokesčių teisingumo principas teigia, kad valstybės išlaikymas turi vienodai, o pereinamuoju laikotarpiu - proporcingai - kainuoti kiekvienam mokesčių mokėtojui. Jeigu valstybė rūpinasi mažas pajamas gaunančiais, neišgalinčiais gyventojais, t.y. vykdo perskirstymo programas, tai turi būti daroma biudžeto išlaidų, o ne mokesčių pagalba. Kitaip tariant, tikslingiau šiems gyventojams skirti pašalpą iš biudžeto nei sumažinti jiems mokesčius.
Savo darbe iš pradžių apžvelgsiu Lietuvos mokesčių sistemos struktūrą, principus, panagrinėsiu Lietuvos mokesčių sistemos formavimo veiksnius, pliusus bei minusus, supažindinsiu su pagrindiniais Lietuvos mokesčiais. Taip pat nurodysiu jos trūkumus ir privalumus, apžvelgsiu reformą. Šią tema pasirinkau, nes manau, kad profesionaliai sukurta mokesčių sistema yra vienas iš svarbiausių demokratinės valstybės vystymosi faktorių, juk Lietuvoje virš 90 procentų valstybės bei savivaldybės biudžetų įplaukų sudaro mokesčių pajamos.
Darbą rašant buvo naudojamasi mokesčių administravimo ir kitais įstatymais, įvairia ekonomine literatūra, interneto puslapių medžiaga. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-28
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis65.75 KB
AutoriusJurgita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos mokesciu sistema (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą