Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Neapmokestinamos Lietuvos respublikos gyventojų pajamos

Neapmokestinamos Lietuvos respublikos gyventojų pajamos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Mokesčių kursinis darbas. Įvadas. Istorinė raida, gyventojų pajamų apmokestinamo Lietuvoje aktualumas, neapmokestinamos pajamos (dovanos ir prizai, pardavimo pajamos, verslo liudijimai, individuali veikla, reikalavimai, A klasės pajamos, B klasės pajamos ir kt.), neapmokestinamas pajamų dydis, deklaracijos FR0462N priedo pildymo tvarka. Išvados ir pasiūlymai. Priedai (5).

Ištrauka

Mokesčiai – vienas seniausiai taikomų finansų institutų, atsiradęs kartu su valstybe kaip pagrindinis jos institucijų bei funkcijų realizavimo materialinio aprūpinimo šaltinis. Nuo to laiko naujų bruožų įgavo ne tik pati valstybė, jos vykdomos funkcijos, bet ir mokesčiai. Tačiau pagrindinė jų paskirtis – užtikrinti valstybės gyvavimui reikalingų piniginių išteklių sukaupimą – išliko iki šiol.
Patys seniausi apmokestinamo faktai istorijoje užfiksuoti molinėse lentelėse rastose atliekant kasinėjimus Lagašo mieste prieš 6000 metų. Ten karo metu buvo įvesti labai dideli mokesčiai, o jam pasibaigus mokesčių našta nepalengvėjo.
Dažnai mokesčiai nebuvo skiriami nuo duoklių t.y. seniausios mokėjimo natūra ar pinigais forma. Mokesčiai nuo duoklių atsiskyrė įsigalint feodalų privilegijoms t.y laisvumas nuo prievolių: mokesčių pajamos plaukė į valstybės iždą, o duokles davė valdiniai savo po-nams – žemvaldžiams. Formuojantis prekiniams – piniginiams santykiams mokesčiai iš natū-rinių tapo piniginiais.
Žlugus feodaliniai santvarkai mokesčiai tapo suprantami kaip teikiamas valstybei atlygis už teisinę, politinę piliečio ir jo turto globą. Galutinai įsigalėjus išvystyto ūkio santvar-kai mokesčiai pavirto paprasta piliečio prievole atiduoti savo dalį turto pajamų pelno ben-driems visuomenės poreikiams.
Mokesčiais Lietuvoje, kaip ir kitose valstybėse, yra surenkama absoliuti dauguma valstybės (savivaldybių) pajamų. Renkant mokesčius gaunamos lėšos valstybės institucijoms išlaikyti, jos funkcijoms finansuoti. Kita vertus, mokesčiai – vienas nacionalinių pajamų per-skirstymo būdų, plačiai naudojamos kartu su pinigų apyvarta, kreditavimu ir kt., kurio dėka gaunama didžioji dalis valstybės pajamų.
Pagrindinė šio darbo tema nagrinėjama trečiame skyriuje. Supažindinama su ne-apmokestinamomis pajamomis ir pateikiami esminiai skirtumai pagal paskutinius Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus ir papildymus. Nagrinėjant neapmokestinamų pajamų temą trečiame skyriuje išskiriami poskyriai, kad atkreiptumėte dėmesį į nagrinėjamus dalykus.
Gaunant apmokestinamas pajamas iš jų atimamos neapmokestinamos pajamų dy-dis, tai taip pat priskiriama, kaip pajamos kurios yra neapmokestinamos, apie tai daugiau skai-tykite ketvirtame skyriuje. Beveik kiekvienas mokestis mokamas pildant deklaracijas. Nors ir nuo neapmokestinamų pajamų neskaičiuojami mokesčiai, tačiau "neapmokestinamų pajamų" deklaracija pateikiama kaip priedas. Penktame skyriuje pateikiami duomenys apie deklaracijos pildymo ypatumus.
Darbas rašytas daugiausia remiantis galiojančiais įstatymais. Mokesčiai tai toks dalykas, kuris labai dažnai keičiasi, ypač esant tokia situacijai, kai keičiasi valdžia. Juk sakoma su kiekviena valdžia naujas mokestis. Tikriausiai ne išimtis ir šiais metais išrinktam seimui, žadama priimti naujų mokesčių, o kiek jų pakeis ir papildys. Todėl vadovėliuose informacijos apie ką tik neseniai priimta įstatymą labai mažai. Dabartiniame gyvenime visą naujausią ir svarbiausią informaciją galima rasti Internete ir laikraščiuose, tik jie dabar varomoji žinių jėga. Dauguma statistinių duomenų pagal kuriuos pateikiamos diagramos ir daromos išvados, paimta iš statistikos departamento internetinės svetainės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-22
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15
Dydis72.87 KB
AutoriusRamutė
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasLaima Šapalienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neapmokestinamos Lietuvos respublikos gyventoju pajamos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Laima Šapalienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą