Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Muitų sistema Lietuvoje

Muitų sistema Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Muitų esmė. Muitų rūšys ir klasifikacija. Atleidimas nuo muitų. Muitų tarifai. Muitų normos. Muitų apskaičiavimas. Tarifinės kvotos. Lietuvos respublikos muitų sistema, įstojus į Europos sąjungą. Išvados.

Ištrauka

Muitas- mokestis (piniginė prievolė valstybei), kurį reikia sumokėti dėl to, kad prekės yra importuojamos į Lietuvos Respublikos muitų teritoriją arba iš jos eksportuojamos.
Prekių mainai naudingi visoms besivystančioms šalims, kitaip jie laisva valia nevyktų. Besivystančioms šalims, tarp jų ir Lietuvai užsienio prekyba yra labai svarbi. Lietuvoje eksportas ir importas vis auga, tačiau norėdama apsaugoti savo šalies interesus, bei gamintojus valstybė privalo kontroliuoti prekių srautus. Nors tarpatutinė prekyba darosi vis laisvesnė, prekybą ribojančios priemonės yra nepakeičiamos norint apginti šalies rinką nuo pigesnių importuotų prekių ir papildyti šalies biudžetą (surenkami muitai sudaro 46 procentus Lietuvos biudžeto). Muitai- labiausiai naudojama prekybos politikos priemonė. Muitais siekiama apsaugoti nacionalinius gamintojus nuo užsienio prekių konkurencijos, reguliuoti atskirų prekių paklausą ir pasiūlą, saugoti šaliai svarbius gamtinius išteklius, spręsti gamtosaugos problemas, papildyti valstybės biudžeto pajamas ir įgyvendinti kitokius protekcionistinės ir merkantilistinės politikos uždavinius.
Šiame darbe nagrinėsiu muitų sistemą Lietuvoje, apžvelgsiu muitų vaidmenį tarptautinei prekybai, pasikeitimus muitų politikoje Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, muitų klasifikaciją bei muitų normas regalmentuojančius teisės aktus.

Kiekviena valstybė, atsižvelgdama į ūkio būklę, kitas aplinkybes, tam tikru laikotarpiu vykdo skirtingą užsienio prekybos politiką. Beveik visas užsienio prekybos formas galima suskirstyti į dvi kryptis: laisvoji prekyba ir protekcionizmas. Laisvoji prekyba remiasi muitų mažinimo politika, o protekcionizmas, atvirkščiai,- siekia muitais apsaugoti vidaus rinką nuo užsienio konkurencijos.
Pagrindiniai protekcionizmo tikslai- ekonominėmis priemonėmis padaryti šalies ūkį kuo mažiau priklausomą nuo tarptautinio ūkio, išugdyti ir ginti naujas besivystančias vidaus ūkio šakas.
Kol kas efektyviausias užsienio prekybos reguliavimo būdas, norint apsaugoti šalies vartotojus ir gamintojus, yra muitai, nors importuojamos ir eksportuojamos prekės apmokestinamos ir kiatis mokesčiais, kurie nustatomi akcizų, pridėtinės vertės mokesčio (PVM) ir kitais mokesčių įstatymis. Eksporto muitais siekiama sumažinti išvežamos produkcijos apimtį, o ypač strategiškai svarbią valstybei produkciją. Uždėjus eksporto muitus, padidėja prekių kaina užsienio rinkoje, o tai mažina tų prekių paklausą. Dėl to gamintojai mažina parduodamos produkcijos kiekį užsienyje ir didina realizaciją vidaus rinkoje. Panašiai veikia ir importo muitai. Importo muitais sukuriami barjerai patekti į vidaus rinką. Taip apginami gaminojai nuo pigesnio ir konkurencingesnio užsienio produkto. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-06-02
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai13
Dydis35.04 KB
Autoriussigita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Muitu sistema Lietuvoje.doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą