Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokesčiai>Gyventojų pajamų mokesčio nuo su darbo santykiais susijusių pajamų apskaičiavimas

Gyventojų pajamų mokesčio nuo su darbo santykiais susijusių pajamų apskaičiavimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Gyventojų pajamų mokestis ir jo mokėtojai. Gyventojų pajamų mokesčio objektas. Apmokestinamos ir natūra gautos gyventojų pajamos. Neapmokestinamas pajamų dydis. Gyventojų pajamų mokesčio tarifai. Gyventojų pajamų mokesčio skaičiavimo, mokėjimo, deklaravimo ir įskaitymo tvarka. Metinės pajamų deklaracijos pateikimas. Pajamų mokesčio nuo a klasės pajamų deklaracijų pildymo taisyklės. Pajamų mokesčio, išskaičiuoto iš A klasės pajamų, deklaracijos pildymo taisyklės. Mėnesinės pajamų mokesčio nuo a klasės pajamų deklaracija. Išvados.

Ištrauka

Pasirinkau šią tema, nes manau, kad ne taip seniai pasikeitęs įstatymas įnešė daug naujovių, su kuriomis man susipažinti, kaip busimai buhalteriai, tikrai vertėtų. Šiame darbe atkreipsiu dėmesį į: kas tai yra GPM mokėtojai, kokie taikomi tarifai, kaip reikia deklaruoti mokestį.

Darbo objektas – gyventojų pajamų mokestis.
Darbo tikslas: išnagrinėti kaip apskaičiuojama GPM ir teisingai užpildomos deklaracijos.
Tikslui pasiekti keliami šie uždaviniai:
1. išsiaiškinti, kas tai yra GP mokesčio mokėtojai;
2. nustatyti, kas yra GP mokesčio objektas;
3. išnagrinėti kokie tarifai taikomi.

Šiam darbui atlikti naudoti šie tyrimo metodai: literatūros analizė bei sintezė, loginė analizė.

Gyventojų pajamų mokestis (GPM) iki 2003 m. sausio 1 dienos mokėtas pagal Lietuvos Respublikos (LR) fizinių asmenų pajamų mokesčio (FAPM) laikinąjį įstatymą, priimtą 1990 m. spalio 5 d. (Žinios, 1990, Nr. 31), ir vėlesnius jo pakeitimus. Įstatymas veikia nuo 1991 m. ir 2 kartus yra pratęstas, o 1993 m. gruodžio mėn. 9 d. pratęstas, iki bus priimtas naujas įstatymas (Mokesčių žinios, 1997,Nr. 8, p. 4-5 ir Nr. 9, p. 4-6).
2002 m. liepos mėn. 2 d. buvo priimtas naujas Lietuvos Respublikos Gyventojų pajamų mokesčio įstatymas, kuris įsigaliojo nuo 2003 m. sausio mėn. 1 d. Ir dabar juo vadovaujantis yra apskaitomos Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokestis, nuo pajamų susijusių ir nesusijusių su darbo santykiais.
Šis mokestis bene labiausiai pasaulyje paplitęs. Visose daugiau išsivysčiusiose pasaulio šalyse gyventojai moka gyventojų pajamų mokestį. Kitur jis vadinamas gal kiek kitaip, bet esmė išlieka ta pati.
fizinių asmenų pajamų mokesčio.
Pagal gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, pajamų mokestį privalo mokėti "pajamų gavę mokėtojai", kurie pagal apmokestinimo tvarką skirstomi į nuolatinius ir nenuolatinius Lietuvos gyventojus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMokesčių kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Mokesčiai
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis37.89 KB
AutoriusGiedrius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasRimantas Račkauskas
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gyventoju pajamu mokescio nuo su darbo santykiais susijusiu pajamu apskaiciavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Rimantas Račkauskas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą